نرم افزار برنامه نویسی php

برنامه PHP STORM

نرم افزار برنامه نویسی php

برنامه PHP STORM یک ابزار ویرایش کد برای زبان php است که کد شما را می گیرد و عمیقا ساختار آن را درک می کند، همچنین از تمام ورژن های php پشتیبانی می کند. 

این نرم افزار از تکونولوژی های front-end مانند HTML5، CSS، Sass, Less, Stylus, CoffeeScript, TypeScript, Emmet و JavaScript  با امکان اشکال زدایی و تست واحد پشتیبانی می کند. همچنین به لطف Live Edit می توان تغییرات را  بلافاصله در مرورگر مشاهده کرد.

پس آخرین نسخه برنامه PHP STORM را از این بخش دانلود نمایید و برنامه نویسی خود را حرفه ای تر کنید.

راهنمای نصب

راهنمای نصب
۱- اول نرم افزار را نصب کنید.
۲- فایل Patch.jar را در یک پوشه ی دلخواه (ترجیحا محل نصب برنامه) کپی کنید. مثلا در آدرس زیر:

C:\Program Files (x86)\JetBrains\PhpStorm 2018.1\bin

۳- در پوشه ی bin محل نصب برنامه، فایل با پسوند vmoptions. را بیابید. در صورتی که دو فایل با این پسوند وجود دارند، فایل مناسب با معماری مورد نظر خود (۶۴ یا ۳۲ بیت) را انتخاب کنید و آن را با Notepad باز کنید.
۴- در یک خط جدا در آخر فایل، خط زیر را قرار دهید و آدرس Patch.jar در هارد خود را قرار دهید:

-javaagent:C:\Program Files (x86)\JetBrains\PhpStorm 2018.1\bin\Patch.jar

۵- برنامه را باز کرده و با هر متنی آن را فعال سازی کنید.

توجه : فایل های اجرایی این برنامه برای نسخه های ۳۲ و ۶۴ بیتی با فایل vmoptions های جدا از هم کار می کنند و میانبر ایجاد شده توسط Setup در تمامی دسکتاپ ها به نسخه ی ۳۲ بیتی اشاره می کند. بنابراین یا هر دو فایل vmoptions را ویرایش کنید یا میانبر را به نسخه ی ۶۴ بیتی اشاره دهید، در غیر این صورت اجرای برنامه از میانبر باعث شد که کرک اعمال نشود.

توجه : از بیلد های سری ۱۴۳ به بعد، جت برینز سیستم مدیریت لیسانس تازه ای را در محصولات  خود معرفی کرده که در هر بار آپدیت ممکن است کرک برنامه از کار بیفتد. لذا از آپدیت برنامه به طور مستقیم خودداری کنید.

برنامه Atom

مانند برنامه PHP STORM یکی دیگر از ویرایشگرهای حرفه ای و کاربردی برنامه  Atom می‌باشد که به منظور نمایش محتوای فایل‌ها و همچنین ویرایش کدهای زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف است که امکان کار کردن همزمان روی چندین سند در تب های مختلف را فراهم می کند. از این نرم افزار  به عنوان یک ویرایشگر متن ساده برای ساخت و ویرایش اسناد متنی و به عنوان محیطی قدرتمند برای ویرایش کد های برنامه نویسی می توان استفاده کرد.

این نرم افزار از انواع زبان های برنامه نویسی و همچنین زبان فارسی پشتیبانی می کند و قدرت تکمیل خودکار کد ها و تشخیص هوشمندانه  آن ها و همچنین هایلایت کردن سینتکس های مختلف برنامه نویسی را نیز دارد.

با دانلود و نصب هزاران پلاگین مختلف در محیط این نرم افزار ، می توان امکانات جدید و کاربردی را نیز به آن افزود.

برنامه ++ Notepad

Notepad ++ یک ویرایشگر کد رایگان و جایگزینی برای دفترچه یادداشت است که از چندین زبان پشتیبانی می کند.

Notepad ++ در C ++ نوشته شده و از Win32 API و STL  استفاده می کند که سرعت اجرای بالاتر و اندازه برنامه های کوچکتر را تضمین می کند.

برنامه FileZila

FileZilla یک نرم افزار قدرتمند و رایگان برای انتقال فایل ها از طریق اینترنت است. به وسیله این نرم افزار می توان فایل های وب سایت را به سرور منتقل کرد. . FileZilla به طور کامل با میزبانی FTP حرفه ای سازگار است.

FTP چیست؟
همانطور که از نام آن مشخص است، پروتکل انتقال پرونده (FTP) یک پروتکل شبکه استاندارد است که برای انتقال فایل بین یک سرویس گیرنده و یک سرور از طریق اینترنت یا هر شبکه TCP / IP دیگر استفاده می شود. FTP برای ترویج به اشتراک گذاری فایل ها در میان انواع رایانه ها طراحی شده است که انتقال فایل ها را استحکام بخشیده است . FTP برای صاحبان وب سایت ها و طراحان وب محبوب است تا بتوانند از طریق آن فایل ها را به سرورهای شرکت میزبان وب خود آپلود کنند. یکی دیگر از موارد استفاده ، تبادل فایل بین شرکت ها است؛ FTP در بسیاری از سازمانها روشی برای انتقال حجم داده های زیاد است.

برنامه Xampp

XAMPP محبوب ترین محیط توسعه PHP و یک نرم افزار رایگان است . بسته نرم افزاری XAMPP شامل Apache برای سرور MariaDB، PHP و Perl می باشد و اساسا یک میزبان محلی یا سرور محلی است. این سرور محلی روی دسکتاپ یا لپ تاپ شما کار می کند. شما می توانید این نرم افزار را بر روی لپ تاپ یا دسکتاپ خود نصب کنید و قبل از آپلود وب سایت خود به سرور ، وب سایتتان را آزمایش کنید و همچنین Xampp بر روی هر کامپیوتر با هر سیستم عاملی اجرا می شود.

MariaDB معروف ترین سرور پایگاه داده است و توسط تیم MYSQL توسعه یافته است. PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است و Perl یک زبان برنامه نویسی است که برای توسعه برنامه وب مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که XAMPP بر روی کامپیوتر شما نصب می شود،این نرم افزار کامپیوتر را به عنوان یک سرور محلی یا localhost می شناسد.در نتیجه شما می توانید وب سایت ها را قبل از ارسال آن به سرور ، تست کنید.

نرم افزار برنامه نویسی php

برنامه WampServer

WampServer یک پلت فرم توسعه وب در ویندوز است که به شما اجازه می دهد تا برنامه های وب پویا را با Apache2، PHP، MySQL و MariaDB ایجاد کنید. Wamp مانند Xampp یک سرور مجازی را بر روی کامپیوتر شما برای تست کد های وب سایتتان قبل از انتشار فراهم می کند.

 WAMP در سرورهای ویندوز استفاده می شود. از آنجا که وردپرس  در سرورهای ویندوز نصب نمی شود WAMP در بین توسعه دهندگان به عنوان یک روش برای نصب وردپرس در رایانه های شخصی استفاده می شود.

“A” در WAMP مخفف Apache است. Apache یک نرم افزار سرور است که برای خدمت به صفحات وب استفاده می شود.

“M” در WAMP مخفف MySQL است. MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده است و “P” در WAMP به معنای PHP است. PHP زبان برنامه نویسی سمت سرور است.