سیستم عامل Fuchsia

هر آنچه در مورد سیستم عامل Fuchsia می‌دانیم!

Fuchsia یک سیستم عامل متن باز است که توسط شرکت گوگل در حال توسعه می‌باشد.این پروژه برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ در GitHub بدون اطلاع رسمی معرفی شد و به نمایش عموم درآمد.

در مقایسه با سیستم عامل های پیشین گوگل مانند Chrome OS و Android که بر پایه هسته های لینوکس است، Fuchsia مبتنی بر یک میکرو هسته ای جدید به نام Zircon است.

شرکت گوگل با توسعه این سیستم عامل اهدافی از جمله:سرگرمی,خودروها ،لوازم خانگی،رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند را در نظر دارد.

رایط کاربری Fuchsia با “Flutter” نوشته شده است، “Flutter” یک کیت توسعه نرم‌افزاری برای بالا بردن سطح توانایی‌های Android , Fuchsia , IOS می‌باشد.

Flutter که از یک موتور گرافیکی مبتنی بر Vulkan بهره‌می‌برد،جهت ارائه عملکرد ۱۲۰ فریم در ثانیه را هدف قرار می‌دهد.همچنین برای ایجاد سایه‌های گرافیکی جهت رابطه کاربری از این کیت استفاده می‌شود.

سیستم عامل Fuchsia قرار است مشکلات متعددی که در سیستم عامل Android وجود داشت را ازبین ببرد و بسته‌های امنیتی متعددی را برای آن ارائه کند.

در حال حاضر اطلاعات کمی از این سیستم عامل به دست آمده است و باید برای شناخت بیشتر این سیستم عامل کمی صبر کرد.

 ویژگی‌های اندروید استودیو ۳٫۱٫۳

جایگاه کنونی Fuchsia !؟

به گزارش مجله بلومبرگ در حال حاضر شرکت گوگل برای توسعه Fuchsia یک تیم ۱۰۰ نفره را برای راه‌اندازی و بروزرسانی و توسعه این سیستم عامل در اختیار دارد و در نظر دارد تا ۵ سال آینده این سیستم عامل را جایگزینی برای Android قرار دهند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که تیم پشتیبان از سیستم عامل Fuchsia، قصد دارد با استفاده از این سیستم عامل در طی سه سال آینده یک دستگاه هوشمند خانگی را تولید و عرضه کند و پس از آن با تکمیل و ارتقا، Fuchsia به عنوان جایگزین دو سیستم عامل اندروید و کروم برای عرضه بر روی لپ‌تاپ‌ ها و گوشی‌های هوشمند آماده سازی شود.Bloomberg اعلام کرده است که مراحل این جایگزینی چیزی در حدود ۵ سال به طول خواهد انجامید.

سیستم عامل Fuchsia
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید