دانلود Android Sdk

اگر آخرین نسخه اندروید را بر روی سیستم خود نصب کرده اید یا تنها می خواهید از آخرین آپدیت های اندروید استودیو استفاده کنید بدون اینکه نسخه جدید نرم افزار را نصب کنید، می توانید آخرین ورژن دانلود Android Sdk  را دانلود کنید.

شما می توانید از sdkmanager موجود در نرم افزار اندروید استودیو نیز برای دانلود بسته های SDK دیگر استفاده کنید.

اما با توجه به مشکلات تحریم ها و فیلتر ها بهترین روش دانلود آخرین نسخه sdk و قرار دادن آن در کنار sdkهای دیگر می باشد. برای آن که بدانید نسخه های قبلی sdk در چه مسیری قرار دارند از منوی اصلی نرم افزار 

Tools-> Android -> SDK Manager را اجرا کرده و در پنجره باز شده در قسمت Android SDK Location می توانید محل قرار گیری نسخه های sdk را مشاهده کنید. 

SDK Android (کیت توسعه نرم افزار) مجموعه ای از ابزارهای توسعه است که برای توسعه برنامه های کاربردی برای پلت فرم اندروید استفاده می شود.

SDK Android شامل موارد زیر است:
کتابخانه های مورد نیاز
اشکال زدا
شبیه ساز
مستندات مربوط به رابط برنامه کاربردی ( Android APIs )
کد منبع نمونه
آموزش برای سیستم عامل آندروید

هر زمان که Google نسخه جدیدی از Android را منتشر کند، SDK مربوطه نیز منتشر می شود.

برای نوشتن برنامه ها با آخرین ویژگی ها، توسعه دهندگان باید SDK هر نسخه را برای گوشی خاصی دانلود و نصب کنند.

سیستم عامل های توسعه که با SDK سازگار هستند عبارتند از سیستم عامل هایی مانند ویندوز (XP یا بالاتر)، لینوکس  و Mac OS  . اجزای Android SDK را می توان به طور جداگانه دانلود کرد.

دانلود Android Sdk

آموزش آپدیت و دانلود sdkهای اندروید استودیو بدون نیاز به فیلترشکن

 از آنجا که برنامه های اندروید با کدهای جاوا نوشته شده اند، شما باید مجموعه جاوا توسعه (JDK) را نیز بر روی سیستم خود نصب داشته باشید.