0
0

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

678 بازدید
12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی . چطور از برنامه نویسی پول در بیارم ؟

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی . چطور از برنامه نویسی پول در بیارم ؟

اولین و مهمترین گزینه برای هر شخصی در زمان یادگیری هر مهارت یا شروع هر کسب و کاری درآمد آن است .

آیا واقعا برنامه نویسی درآمد زاست ؟

جواب این سوال آن است که قطعا شما در هر کاری تخصص داشته باشید و سطح مهارت خودتان را به سطح مطلوبی برسانید می توانید درآمد خوبی نیز کسب کنید .

 هر شخصی با هر میزان توانایی وسطح مهارتی می تواند درآمدی متناسب با همان سطح داشته باشد ولی اگر سطح مهارتتان را افزایش دهید و خود را از سطوح پایین ، که افراد زیادی در این سطح ها وجود دارند که رقیب شما محسوب می شوند ، بالا بکشید و اختلاف سطح و مهارت  ، ایجاد کنید وضع درآمدتان نیز بهتر می شود .

بسیاری از دوستان از این گله دارند که بعد از گذشت مدت زمانی بیش از یک سال به درآمد مطلوبی از برنامه نویسی نرسیده اند . من به شما ثابت خواهم کرد مقصر این موضوع خودتان هستید . چون به 12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی که در ادامه معرفی خواهم کرد توجه ندارید .

 

نکته : تمامی این روش ها و روش های بسیار مهم دیگری را به صورت عملی در پکیج تبلیغات به شما آموزش داده ایم .

توصیه میکنم حتما این پکیج را تهیه کنید 

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

از چه راه هایی می توانم کسب درآمد کنم ؟

اگر قرار است از برنامه نویسی کسب درآمد کنید باید به چند مورد توجه ویژه داشته باشید .

اول آنکه تمام راه های کسب درآمد و مسیر های ممکن را بر روی کاغذ بنویسید . به طور مثال همه به شما خواهند گفت که با استفاده از سایت هایی مانند انجام میدم و یا پونیشا می توانید برای دریافت پروژه و انجام آن اقدام کنید ولی حقیقتا این کار برای بعضی افراد کمی سخت تر از آنچه که گفته می شود خواهد بود و گاهی بعضی دوستان نیز توانسته اند کسب درآمد خوبی از آن داشته باشند .

اما اعتقاد من برای کسب درآمد چیز دیگری است .

بنا به تجربه و اعتقاد من ، آنچه باعث درآمدزایی می شود این نیست که در سایت های فریلنسری در خواست انجام پروزه ثبت کنید .

چون در بین رقیب های زیاد احتمال آنکه یک کارفرما با توجه به دید منفی و بدی که نسبت به کار فریلنسری وجود دارد ،به شما اعتماد کند خیلی بالا نخواهد بود .

مگر آنکه شما مهارت خاصی در برنامه نویسی یا مذاکره و جذب کارفرما و یا نمونه کارهای بسیار خاص داشته باشید .

چرا من هنوز درآمد خوبی ندارم ؟

خوب بهتر است به سراغ اصل مطلب برویم .پیشنهاد من برای کسب درآمد چند مورد جدید است .

  روش اول :

اگر به یک مشاور تخصصی مراجعه کنید اول از همه برای جلب نظر کارفرما ، از شما خواهند خواست که یک فایل تصویری منظم ، کاربردی و گویا با یکی از نرم افزار های موجود مانند powerpoint از مهارت خودتان ، معرفی و به خصوص از نمونه کارهایتان بسازید . آن را بر روی هاستی آپلود کنید و لینک آن را برای ارائه در موارد لازم ، نزد خود داشته باشید . حتی اگر قرار است در مرکز معتبری ارائه ای داشته باشید یک نمونه چاپ شده از این فایل نزد خود داشته باشید . اثر این کار بر روی کارفرما غیر قابل انکار است . نشان دهید حرفه ای هستید ، خلاقیت دارید و از همه مهترمنظم هستید و سلسه مراتب هر کاری را می دانید .

روش دوم :

یک فایل پرسش نامه ایجاد کنید که اگر کارفرمایی به شما درخواست انجام پروژه داد ، بتوانید با پرسیدن چند سوال ( حداکثر بیست عدد ) از قصد و نیت کارفرما ، درخواست دقیق او ، نمونه کارهای مورد تایید کارفرما مطلع شوید . در این پرسش نامه باید متوجه شوید کارفرما چرا به دنبال ساخت یک اپلیکیشن یا سایت جدید است ؟ تصور او از کارکرد این سایت یا اپلیکیشن چیست ؟ چه انتظاراتی از آن دارد ؟ آیا قبلا تجربه ای از داشتن یک سایت یا اپلیکیشن داشته یا نه ؟ و چه انتظاری از شما دارد ؟

روش سوم :

تا سوال خوب نپرسید با جواب خوبی مواجه نخواهید شد . شما باید بفمید میزان اهمیت این سایت یا اپلیکیشن برای کارفرما چقدر است و او به دنبال رفع چه مشکلی است ؟ آیا اصلا مشکلی وجود دارد ؟ سایت برای این شخص مناسب تر است یا اپلیکیشن ؟ با پرسیدن چند سوال از کارفرما متوجه شوید میزان اهمیت این پروژه برای او چقدر است و آیا اصلا این اپلیکیشن یا سایت برطرف کننده نیاز او خواهد بود ؟

روش چهارم :

یک سایت شخصی برای رزومه خود بسازید تا بتوانید آن را به دیگران معرفی کنید. چرا سایت ؟ چون گوگل جستجویی بر روی نتایج وجود اپلیکیشن ها ندارد و در واقع تنها با ساخت یک اپلیکیشن نمی توانید رتبه ای برای نام خود یا برند احتمالی تان کسب کنید . اگر اپلیکیشنی برای معرفی رزومه خود ساخته اید تا سطح مهارتتان را به کارفرمایان نشان دهید ، حتما برای معرفی اپلیکیشن نیز دامینی را ثبت کنید و حداقل یک سایت تک صفحه ای برای آن بسازید تا نام اپلیکیشن شما در گوگل و نتایج آن رتبه ای کسب کند و شما را به دیگران معرفی کند . به خاطر داشته باشید راه های ارتباطی کامل را در آن ها برای ارتباط کارفرما با خودتان ذکر کنید . سایت بهتر است با چه زبانی باشد ؟ اگر کار با وردپرس را بلد هستید اول از همه سئو سایت های وردپرسی برای گوگل در اولویت هستند و اگر کار با وردپرس را بلد نیستید به سراغ سایت های ساده تر با html بروید .

یکی از راه های کسب درآمد نمایش تبلیغات دیگر دارندگان کسب و کار ها در سایت یا اپلیکیشن یاپیج اینستاگرامی شماست . 

روش پنجم :

تمام مهارت های ممکن تان را بر روی کاغذی یادداشت کنید . شما چه مهارت هایی دارید ؟ قطعا اگر کمی فکر کنید هزاران کار هست که فقط شما می توانید انجام دهید . هر کسی در هر شرایطی می تواند چیزهایی را به دیگران آموزش دهد . شما چطور ؟ مهارت هایتان را در رزومه تصویری خود و سایتتان ذکر کنید . شما چه کارهایی را با همین آموزش هایی که دیده اید می توانید انجام دهید ؟ آیا می توانید قالب html را فارسی سازی کنید ؟ می توانید سایت بسازید ؟ زبان php را بلد هستید ؟ می توانید اپلیکیشن اندروید بسازید ؟ و یا …….. . می توانید مهارت هایتان را به دیگران آموزش دهید ؟ بسیار خوب شما می توانید ویدئوهای آموزشی تهیه کنید ، در آن ها یک ایده جدید را مطرح کنید ، ایراد آموزش های قدیمی را برطرف کنید و در سایت هایی مانند فرانش یا لیموناد آن ها را به فروش بگذارید.

روش ششم :

آیا واقعا هیچ اپلیکیشن دیگری نمی شود ساخت که با قرار دادن آن در کافه بازار در آمد کسب کنید ؟ واقعا شما هیچ مهارتی ندارید که بشود آن را ارائه داد و با ساخت یک اپلیکیشن فروشگاهی یا عضویت اشتراکی از آن کسب درآمد کرد ؟

روش هفتم :

برای هیچ ویدئوی آموزشی موجودی در یک موضوع خاص نمی توانید زیر نویس با هوش مصنوعی یوتیوب و یا حتی دیدئو تهیه کنید ، از آن اپلیکیشن یا سایتی بسازید و کسب درآمد کنید ؟

روش هشتم :

هیچ سورس رایگان یا کتابخانه دیگری در سایت گیت هاب باقی نمانده که بشود آن را کمی تغییر داد و فارسی سازی کرده در اپلیکیشن یا سایتی به فروش رساند ؟

روش نهم :

اگر زبان انگلیسی شما کمی خوب باشد که دیگر کار بسیار آسان تر است . در سایت های برنامه نویسی بچرخید و هزاران ایده جدید بگیرید . آن ها را بومی سازی و فارسی سازی کنید و برای فروش به معرض نمایش بگذارید . آیا هیچ محتوایی در این سایت ها برای ترجمه به زبان فارسی و کمک به برنامه نویسان وجود ندارد ؟

روش دهم :

در هر مرکز آموزشی به دنبال اشخاص با هدفی مانند خودتان باشید اگر یک تیم دو نفره داشته باشید آیا کارتان ساده تر نخواهد شد ؟ پیدا کردن یک هم تیمی در سایت های موجود کار زیاد سختی به نظر نمی رسد .

روش یازدهم :

اگر واقعا ایده جدیدی دارید و تنها مشکل بودجه است چرا به سایت ها و مراکز شتابدهنده مراجعه نمی کنید . آن ها برای رفع همین مشکل به وجود آمده اند .

روش دوازدهم :

بسیار خوب مهمترین نکته در اینجا آن است که چرا کارفرما باید به شما اعتماد کند و پول خود را به شما بدهد ؟ شما برای آنکه توانید از برنامه نویسی کسب درآمد کنید باید نمونه کارهای موجه داشته باشید .

 

فوت کوزه گری: 

یک راه جذاب برای کسب درآمد از برنامه نویسی علاوه بر آنکه می توانید به عنوان فریلنسر کار کنید و پروژه بگیرید یا برای خودتان اپلیکیشن بسازید و در مارکت ها منتشر کنید و درآمد کسب کنید ، این است که یک ایده را با توجه به نیاز بازار بسازید و سورس اپلیکیشن خودتان را بفروشید !

همچنین اکثرا با انتشار اپلیکیشن در مارکت ها با ایمیل هایی مواجه می شوید که پیشنهاد خرید اپلیکیشن منتشر شده توسط شما را به شما میدهند . میتوانید با آن ها وارد مذاکره شوید و اپلیکیشن تان را با قیمت های خوبی واگذار کنید . در واقع به همین مقصود می توانید اپلیکیشن هایی را بسازید و انتشار دهید . 

در پکیج تبلیغات راه های تبلیغ و کسب درآمد از برنامه نویسی را به صورت دقیق تری بررسی کرده ایم . توصیه میکنم حتما به این پکیج سر بزنید 

 

شما می توانید با تبلیغ گرفتن و نمایش آن در اپلیکیشن تان همچنین درآمد زایی کنید . برای این منظور می توانید از سیستم درآمد زایی یکتانت یا تپسل استفاده کنید  که در پکیج تبلیغات نوین دولوپرز ( کی ، کجا و چطور تبلیغات کنیم ؟ )، کدنویسی و نحوه پیاده سازی این موراد را نیز توضیح داده ایم . 

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

برای داشتن نمونه کار مناسب ، واقعی و جذاب باید چه کرد ؟

کمی به اطرافیان خود فکر کنید . قطع به یقین افرادی را در بین دوستان نزدیک ، فامیل و اقوام نزدیک و به طور کلی اطرافیان خود می شناسید که کسب و کارشان به صورت آفلاین یا سنتی باشد .

به سراغ آنها بروید و بدون دریافت دستمزد پیشنهاد ساخت یک اپلیکیشن یا سایت را به آنها بدهید .

یک اپلیکیشن که قابل انتشار باشد . یا یک سایت که از ویژگی های حداقلی مانند امنیت مناسب ، سئو ، دیزاین گیرا و کاربر پسند و روش های مارکتینگ حداقلی برخوردار باشد . این اصول را ما در دوره متخصص وردپرس به شما آموخته ایم .

اگر سطح مهارتتان را به بخش قابل قبولی رسانده باشید ، می توانید این سایت یا اپلیکیشن را بسازید و اگر هنوز مهارت کافی ندارید ، دست به کار شوید و آموزش های لازم را ببینید.

اگر مهارتتان بالاست پس می توانید به این دوست پیشنهاد دهید که از فروش آینده او درصد کمی را (برای مثال 10 تا 15 درصد ) به مدت یک سال به عنوان کارمزد این کار برخواهید داشت .

اگر واقعا به کار و مسیر خود اطمینان داشته باشید می توانید با برشمردن چند نقطه قوت کسب و کار آنلاین این شخص را مجاب کنید .

به او نشان دهید در دنیای امروز ، اهمیت داشتن کسب و کار آنلاین چیست ؟ امروزه همه خدمات و خرید ها به سمت آنلاین شدن پیش می روند . با توجه به شرایط امروزی مجاب کردن کارفرما نمی تواند خیلی سخت باشد .

 این شخص شبکه اجتماعی دارد ؟ ولی می توانید به او نشان دهید باز هم هیچ نامی از او در گوگل نیست و او هیچ رتبه ای در گوگل کسب نکرده است ، هنوز بسیاری از افراد ، او را نمی شناسند . شبکه های اجتماعی می توانند مکمل های خوبی باشند اما نه اصل ماجرا . 

 او نگران روش های مارکتینگ بعد از ساخت سایت یا اپلیکیشن است . ما برای این موضوع نیز چاره ای اندیشیده ایم . به این صفحه سری بزنید .

چه کسی از فروش بیشتر محصولات و خدماتش بدش می آید ؟

هزینه راه اندازی یک سایت یا اپلیکیشن آنلاین حدودا بین 100 تا 300 هزار تومان خواهد بود . برای تهیه هاست و دامین حدودا 100 هزار تومان باید هزینه کنید و اگر قرار است سایت وردپرسی بسازید برای خرید افزونه های مورد نیاز حداکثر 300 هزار تومان باید هزینه کنید .

خوب به نظر می رسد حالا می توانید امیدوار باشید با پشتیبانی خوبتان و مهارتتان ، حتی دوستان و آشنایان با دیدن نمونه کارهای شما ، شما را به دیگران معرفی خواهند کرد و حتی شاید دیگر نیازی نباشد در سایت های فریلنسری درخواست انجام پروژه بدهید .

اما اگر قصد دارید از این فرصت ها نیر استفاده کنید ، پیشنهاد ما با توجه به خصوصیات این نوع سایت ها ، سایت انجام میدهم خواهد بود .

صبور باشید . انتظار معجزه نداشته باشید . هیچ وقت با بروز هیچ مشکلی متوقف نشوید و به کار خود ادامه دهید . چالش های جدید برای خودتان ایجاد کنید .

هیچ کس پیشنهاد ساخت سایت یا اپلیکیشن شما را قبول نکرد ؟ بسیار خوب ایرادی ندارد ، خودتان دست به کار شوید و نمونه سایت و اپلیکیشن و نمونه کار برای خودتان بسازید . به دنبال ساخت ایده های جدید و رفع مشکلات موجود باشید .

اگر فرصتی برای کارآموزی یا کسب مهارت در شرکتی برای شما وجود دارد ، آن را بررسی کنید .

هدفتان را از برنامه نویس شدن مشخص کنید .

اگر چیزی را کمی بخواهید ، کمی به آن خواهید رسید .

آیا هنوز می خواهید دست روی دست بگذارید ، زانوی غم بغل بگیرید و هیچ اقدامی نکنید ؟ هیچ کدام از 12 راهی که به شما معرفی کردیم ، نمی توانند به شما کمک کنند ؟ من اعتقاد دارم اگر شما واقعا به دنبال کسب درامد باشید حداقل یکی از این روش ها مسیر جدیدی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد .

دوست خوبم نکته ای که در اکثر مواقع آن را فراموش می کنیم ، آن است که فن بیان خود و روابط عمومی و طرز صحبت کردن خود را بهبود دهیم . تا زمانی که شما نتوانید خوب صحبت کنید و دلایل مجاب کننده بیاورید و کلمات مناسب را به کار ببرید ، کسی روی شما حساب باز نمی کند .

پس سعی کنید کمی این مهارت را نیز در خود قوی کنید . به همه احترام بگذارید و در زمان صحبت کردن از کلمات مناسب استفاده کنید. برای تقویت این موضوع ، کمی بیشتر کتاب بخوانید . از همه مهمتر در سایت های رسمی مانند دیجیاتو و زومیت اخبار حوزه کسب و کار خود را دنبال کنید و از آن ها مطلع باشید .

نشان دهید با بقیه فرق دارید . ما در این مطلب به 12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی اشاره کردیم . شما چه راهی دیگری به نظرتان می رسد ؟ 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی
علاقه‌مند و فعال در زمینه برنامه نویسی سمت وب و همچنین مدرس وب و برنامه نویسی اندروید هستم. از زمان دانشجویی برنامه نویسی کار میکردم . اما از سال ۹۴ به صورت تخصصی تر به برنامه نویسی روی آوردم و از سال ۹۶ شروع به تدریس برنامه نویسی وب و اندروید کردم. https://novindevelopers.com/about/

نظرات

0 نظر در مورد 12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. خوب بود
  بنظر من اول باید زیر دسته یه شرکت کار کرد و بعد از مدتی رفته رفته خود ادم یه تیم راه بندازه اینجوری احتمال موفقیت بیشتره

  ۱۷

  1. سلام ممنون از شما همیشه نیازی به زیر دست بودن و کارآموز بودن نیست دوست من ولی اگر در شرکتی بتونید روند کار رو ببینید شاید برخی مباحث مهم رو یاد بگیرید و گاهی هم ممکنه در شرکتی کار کنید که اصلا اصولی و درست کار نمی کنند بنابراین شما دیدگاه منفی ، نادرست و بد پیدا کنید . هیچ چیز هیچ وقت قطعی نیست . موفق باشید

   ۱۵

 2. مثل همیشه عالی و کاربردی واقعا مورد استفاده قرار گرفت اونم تو این وضعیت ممکن خیلی خوبه میشه روش حساب کرد و دوباره شروع کنیم برنامه نویسی رو 🙂

  ۱۷

  1. قطعا همینطوره آقای یگانه هر چقدر شما بیشتر تلاش کنید ، بیشتر نتیجه میگیرید . هیچ کس از منصرف شدن و جا زدن نتیجه نمیگیره . همیشه یه راهی هست . با انرژی و موفق باشید

   ۱۷