سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

1008 بازدید
12 روش کسب درآمد برنامه نویس

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی . چطور از برنامه نویسی پول در بیارم ؟

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی . چطور از برنامه نویسی پول در بیارم ؟

اولین و مهمترین گزینه برای هر شخصی در زمان یادگیری هر مهارت یا شروع هر کسب و کاری درآمد آن است .

آیا واقعا برنامه نویسی درآمد زاست ؟

جواب این سوال آن است که قطعا شما در هر کاری تخصص داشته باشید و سطح مهارت خودتان را به سطح مطلوبی برسانید می توانید درآمد خوبی نیز کسب کنید .

 هر شخصی با هر میزان توانایی وسطح مهارتی می تواند درآمدی متناسب با همان سطح داشته باشد ولی اگر سطح مهارتتان را افزایش دهید و خود را از سطوح پایین ، که افراد زیادی در این سطح ها وجود دارند که رقیب شما محسوب می شوند ، بالا بکشید و اختلاف سطح و مهارت  ، ایجاد کنید وضع درآمدتان نیز بهتر می شود .

بسیاری از دوستان از این گله دارند که بعد از گذشت مدت زمانی بیش از یک سال به درآمد مطلوبی از برنامه نویسی نرسیده اند . من به شما ثابت خواهم کرد مقصر این موضوع خودتان هستید . چون به 12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی که در ادامه معرفی خواهم کرد توجه ندارید .

 

نکته : تمامی این روش ها و روش های بسیار مهم دیگری را به صورت عملی در پکیج تبلیغات به شما آموزش داده ایم .

توصیه میکنم حتما این پکیج را تهیه کنید 

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

از چه راه هایی می توانم کسب درآمد کنم ؟

اگر قرار است از برنامه نویسی کسب درآمد کنید باید به چند مورد توجه ویژه داشته باشید .

اول آنکه تمام راه های کسب درآمد و مسیر های ممکن را بر روی کاغذ بنویسید . به طور مثال همه به شما خواهند گفت که با استفاده از سایت هایی مانند انجام میدم و یا پونیشا می توانید برای دریافت پروژه و انجام آن اقدام کنید ولی حقیقتا این کار برای بعضی افراد کمی سخت تر از آنچه که گفته می شود خواهد بود و گاهی بعضی دوستان نیز توانسته اند کسب درآمد خوبی از آن داشته باشند .

اما اعتقاد من برای کسب درآمد چیز دیگری است .

بنا به تجربه و اعتقاد من ، آنچه باعث درآمدزایی می شود این نیست که در سایت های فریلنسری در خواست انجام پروزه ثبت کنید .

چون در بین رقیب های زیاد احتمال آنکه یک کارفرما با توجه به دید منفی و بدی که نسبت به کار فریلنسری وجود دارد ،به شما اعتماد کند خیلی بالا نخواهد بود .

مگر آنکه شما مهارت خاصی در برنامه نویسی یا مذاکره و جذب کارفرما و یا نمونه کارهای بسیار خاص داشته باشید .

چرا من هنوز درآمد خوبی ندارم ؟

خوب بهتر است به سراغ اصل مطلب برویم .پیشنهاد من برای کسب درآمد چند مورد جدید است .

  روش اول :

اگر به یک مشاور تخصصی مراجعه کنید اول از همه برای جلب نظر کارفرما ، از شما خواهند خواست که یک فایل تصویری منظم ، کاربردی و گویا با یکی از نرم افزار های موجود مانند powerpoint از مهارت خودتان ، معرفی و به خصوص از نمونه کارهایتان بسازید . آن را بر روی هاستی آپلود کنید و لینک آن را برای ارائه در موارد لازم ، نزد خود داشته باشید . حتی اگر قرار است در مرکز معتبری ارائه ای داشته باشید یک نمونه چاپ شده از این فایل نزد خود داشته باشید . اثر این کار بر روی کارفرما غیر قابل انکار است . نشان دهید حرفه ای هستید ، خلاقیت دارید و از همه مهترمنظم هستید و سلسه مراتب هر کاری را می دانید .

روش دوم :

یک فایل پرسش نامه ایجاد کنید که اگر کارفرمایی به شما درخواست انجام پروژه داد ، بتوانید با پرسیدن چند سوال ( حداکثر بیست عدد ) از قصد و نیت کارفرما ، درخواست دقیق او ، نمونه کارهای مورد تایید کارفرما مطلع شوید . در این پرسش نامه باید متوجه شوید کارفرما چرا به دنبال ساخت یک اپلیکیشن یا سایت جدید است ؟ تصور او از کارکرد این سایت یا اپلیکیشن چیست ؟ چه انتظاراتی از آن دارد ؟ آیا قبلا تجربه ای از داشتن یک سایت یا اپلیکیشن داشته یا نه ؟ و چه انتظاری از شما دارد ؟

روش سوم :

تا سوال خوب نپرسید با جواب خوبی مواجه نخواهید شد . شما باید بفمید میزان اهمیت این سایت یا اپلیکیشن برای کارفرما چقدر است و او به دنبال رفع چه مشکلی است ؟ آیا اصلا مشکلی وجود دارد ؟ سایت برای این شخص مناسب تر است یا اپلیکیشن ؟ با پرسیدن چند سوال از کارفرما متوجه شوید میزان اهمیت این پروژه برای او چقدر است و آیا اصلا این اپلیکیشن یا سایت برطرف کننده نیاز او خواهد بود ؟

روش چهارم :

یک سایت شخصی برای رزومه خود بسازید تا بتوانید آن را به دیگران معرفی کنید. چرا سایت ؟ چون گوگل جستجویی بر روی نتایج وجود اپلیکیشن ها ندارد و در واقع تنها با ساخت یک اپلیکیشن نمی توانید رتبه ای برای نام خود یا برند احتمالی تان کسب کنید . اگر اپلیکیشنی برای معرفی رزومه خود ساخته اید تا سطح مهارتتان را به کارفرمایان نشان دهید ، حتما برای معرفی اپلیکیشن نیز دامینی را ثبت کنید و حداقل یک سایت تک صفحه ای برای آن بسازید تا نام اپلیکیشن شما در گوگل و نتایج آن رتبه ای کسب کند و شما را به دیگران معرفی کند . به خاطر داشته باشید راه های ارتباطی کامل را در آن ها برای ارتباط کارفرما با خودتان ذکر کنید . سایت بهتر است با چه زبانی باشد ؟ اگر کار با وردپرس را بلد هستید اول از همه سئو سایت های وردپرسی برای گوگل در اولویت هستند و اگر کار با وردپرس را بلد نیستید به سراغ سایت های ساده تر با html بروید .

یکی از راه های کسب درآمد نمایش تبلیغات دیگر دارندگان کسب و کار ها در سایت یا اپلیکیشن یاپیج اینستاگرامی شماست . 

روش پنجم :

تمام مهارت های ممکن تان را بر روی کاغذی یادداشت کنید . شما چه مهارت هایی دارید ؟ قطعا اگر کمی فکر کنید هزاران کار هست که فقط شما می توانید انجام دهید . هر کسی در هر شرایطی می تواند چیزهایی را به دیگران آموزش دهد . شما چطور ؟ مهارت هایتان را در رزومه تصویری خود و سایتتان ذکر کنید . شما چه کارهایی را با همین آموزش هایی که دیده اید می توانید انجام دهید ؟ آیا می توانید قالب html را فارسی سازی کنید ؟ می توانید سایت بسازید ؟ زبان php را بلد هستید ؟ می توانید اپلیکیشن اندروید بسازید ؟ و یا …….. . می توانید مهارت هایتان را به دیگران آموزش دهید ؟ بسیار خوب شما می توانید ویدئوهای آموزشی تهیه کنید ، در آن ها یک ایده جدید را مطرح کنید ، ایراد آموزش های قدیمی را برطرف کنید و در سایت هایی مانند فرانش یا لیموناد آن ها را به فروش بگذارید.

روش ششم :

آیا واقعا هیچ اپلیکیشن دیگری نمی شود ساخت که با قرار دادن آن در کافه بازار در آمد کسب کنید ؟ واقعا شما هیچ مهارتی ندارید که بشود آن را ارائه داد و با ساخت یک اپلیکیشن فروشگاهی یا عضویت اشتراکی از آن کسب درآمد کرد ؟

روش هفتم :

برای هیچ ویدئوی آموزشی موجودی در یک موضوع خاص نمی توانید زیر نویس با هوش مصنوعی یوتیوب و یا حتی دیدئو تهیه کنید ، از آن اپلیکیشن یا سایتی بسازید و کسب درآمد کنید ؟

روش هشتم :

هیچ سورس رایگان یا کتابخانه دیگری در سایت گیت هاب باقی نمانده که بشود آن را کمی تغییر داد و فارسی سازی کرده در اپلیکیشن یا سایتی به فروش رساند ؟

روش نهم :

اگر زبان انگلیسی شما کمی خوب باشد که دیگر کار بسیار آسان تر است . در سایت های برنامه نویسی بچرخید و هزاران ایده جدید بگیرید . آن ها را بومی سازی و فارسی سازی کنید و برای فروش به معرض نمایش بگذارید . آیا هیچ محتوایی در این سایت ها برای ترجمه به زبان فارسی و کمک به برنامه نویسان وجود ندارد ؟

روش دهم :

در هر مرکز آموزشی به دنبال اشخاص با هدفی مانند خودتان باشید اگر یک تیم دو نفره داشته باشید آیا کارتان ساده تر نخواهد شد ؟ پیدا کردن یک هم تیمی در سایت های موجود کار زیاد سختی به نظر نمی رسد .

روش یازدهم :

اگر واقعا ایده جدیدی دارید و تنها مشکل بودجه است چرا به سایت ها و مراکز شتابدهنده مراجعه نمی کنید . آن ها برای رفع همین مشکل به وجود آمده اند .

روش دوازدهم :

بسیار خوب مهمترین نکته در اینجا آن است که چرا کارفرما باید به شما اعتماد کند و پول خود را به شما بدهد ؟ شما برای آنکه توانید از برنامه نویسی کسب درآمد کنید باید نمونه کارهای موجه داشته باشید .

 

فوت کوزه گری: 

یک راه جذاب برای کسب درآمد از برنامه نویسی علاوه بر آنکه می توانید به عنوان فریلنسر کار کنید و پروژه بگیرید یا برای خودتان اپلیکیشن بسازید و در مارکت ها منتشر کنید و درآمد کسب کنید ، این است که یک ایده را با توجه به نیاز بازار بسازید و سورس اپلیکیشن خودتان را بفروشید !

همچنین اکثرا با انتشار اپلیکیشن در مارکت ها با ایمیل هایی مواجه می شوید که پیشنهاد خرید اپلیکیشن منتشر شده توسط شما را به شما میدهند . میتوانید با آن ها وارد مذاکره شوید و اپلیکیشن تان را با قیمت های خوبی واگذار کنید . در واقع به همین مقصود می توانید اپلیکیشن هایی را بسازید و انتشار دهید . 

در پکیج تبلیغات راه های تبلیغ و کسب درآمد از برنامه نویسی را به صورت دقیق تری بررسی کرده ایم . توصیه میکنم حتما به این پکیج سر بزنید 

 

شما می توانید با تبلیغ گرفتن و نمایش آن در اپلیکیشن تان همچنین درآمد زایی کنید . برای این منظور می توانید از سیستم درآمد زایی یکتانت یا تپسل استفاده کنید  که در پکیج تبلیغات نوین دولوپرز ( کی ، کجا و چطور تبلیغات کنیم ؟ )، کدنویسی و نحوه پیاده سازی این موراد را نیز توضیح داده ایم . 

12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

برای داشتن نمونه کار مناسب ، واقعی و جذاب باید چه کرد ؟

کمی به اطرافیان خود فکر کنید . قطع به یقین افرادی را در بین دوستان نزدیک ، فامیل و اقوام نزدیک و به طور کلی اطرافیان خود می شناسید که کسب و کارشان به صورت آفلاین یا سنتی باشد .

به سراغ آنها بروید و بدون دریافت دستمزد پیشنهاد ساخت یک اپلیکیشن یا سایت را به آنها بدهید .

یک اپلیکیشن که قابل انتشار باشد . یا یک سایت که از ویژگی های حداقلی مانند امنیت مناسب ، سئو ، دیزاین گیرا و کاربر پسند و روش های مارکتینگ حداقلی برخوردار باشد . این اصول را ما در دوره متخصص وردپرس به شما آموخته ایم .

اگر سطح مهارتتان را به بخش قابل قبولی رسانده باشید ، می توانید این سایت یا اپلیکیشن را بسازید و اگر هنوز مهارت کافی ندارید ، دست به کار شوید و آموزش های لازم را ببینید.

اگر مهارتتان بالاست پس می توانید به این دوست پیشنهاد دهید که از فروش آینده او درصد کمی را (برای مثال 10 تا 15 درصد ) به مدت یک سال به عنوان کارمزد این کار برخواهید داشت .

اگر واقعا به کار و مسیر خود اطمینان داشته باشید می توانید با برشمردن چند نقطه قوت کسب و کار آنلاین این شخص را مجاب کنید .

به او نشان دهید در دنیای امروز ، اهمیت داشتن کسب و کار آنلاین چیست ؟ امروزه همه خدمات و خرید ها به سمت آنلاین شدن پیش می روند . با توجه به شرایط امروزی مجاب کردن کارفرما نمی تواند خیلی سخت باشد .

 این شخص شبکه اجتماعی دارد ؟ ولی می توانید به او نشان دهید باز هم هیچ نامی از او در گوگل نیست و او هیچ رتبه ای در گوگل کسب نکرده است ، هنوز بسیاری از افراد ، او را نمی شناسند . شبکه های اجتماعی می توانند مکمل های خوبی باشند اما نه اصل ماجرا . 

 او نگران روش های مارکتینگ بعد از ساخت سایت یا اپلیکیشن است . ما برای این موضوع نیز چاره ای اندیشیده ایم . به این صفحه سری بزنید .

چه کسی از فروش بیشتر محصولات و خدماتش بدش می آید ؟

هزینه راه اندازی یک سایت یا اپلیکیشن آنلاین حدودا بین 100 تا 300 هزار تومان خواهد بود . برای تهیه هاست و دامین حدودا 100 هزار تومان باید هزینه کنید و اگر قرار است سایت وردپرسی بسازید برای خرید افزونه های مورد نیاز حداکثر 300 هزار تومان باید هزینه کنید .

خوب به نظر می رسد حالا می توانید امیدوار باشید با پشتیبانی خوبتان و مهارتتان ، حتی دوستان و آشنایان با دیدن نمونه کارهای شما ، شما را به دیگران معرفی خواهند کرد و حتی شاید دیگر نیازی نباشد در سایت های فریلنسری درخواست انجام پروژه بدهید .

اما اگر قصد دارید از این فرصت ها نیر استفاده کنید ، پیشنهاد ما با توجه به خصوصیات این نوع سایت ها ، سایت انجام میدهم خواهد بود .

صبور باشید . انتظار معجزه نداشته باشید . هیچ وقت با بروز هیچ مشکلی متوقف نشوید و به کار خود ادامه دهید . چالش های جدید برای خودتان ایجاد کنید .

هیچ کس پیشنهاد ساخت سایت یا اپلیکیشن شما را قبول نکرد ؟ بسیار خوب ایرادی ندارد ، خودتان دست به کار شوید و نمونه سایت و اپلیکیشن و نمونه کار برای خودتان بسازید . به دنبال ساخت ایده های جدید و رفع مشکلات موجود باشید .

اگر فرصتی برای کارآموزی یا کسب مهارت در شرکتی برای شما وجود دارد ، آن را بررسی کنید .

هدفتان را از برنامه نویس شدن مشخص کنید .

اگر چیزی را کمی بخواهید ، کمی به آن خواهید رسید .

آیا هنوز می خواهید دست روی دست بگذارید ، زانوی غم بغل بگیرید و هیچ اقدامی نکنید ؟ هیچ کدام از 12 راهی که به شما معرفی کردیم ، نمی توانند به شما کمک کنند ؟ من اعتقاد دارم اگر شما واقعا به دنبال کسب درامد باشید حداقل یکی از این روش ها مسیر جدیدی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد .

دوست خوبم نکته ای که در اکثر مواقع آن را فراموش می کنیم ، آن است که فن بیان خود و روابط عمومی و طرز صحبت کردن خود را بهبود دهیم . تا زمانی که شما نتوانید خوب صحبت کنید و دلایل مجاب کننده بیاورید و کلمات مناسب را به کار ببرید ، کسی روی شما حساب باز نمی کند .

پس سعی کنید کمی این مهارت را نیز در خود قوی کنید . به همه احترام بگذارید و در زمان صحبت کردن از کلمات مناسب استفاده کنید. برای تقویت این موضوع ، کمی بیشتر کتاب بخوانید . از همه مهمتر در سایت های رسمی مانند دیجیاتو و زومیت اخبار حوزه کسب و کار خود را دنبال کنید و از آن ها مطلع باشید .

نشان دهید با بقیه فرق دارید . ما در این مطلب به 12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی اشاره کردیم . شما چه راهی دیگری به نظرتان می رسد ؟ 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

0 نظر در مورد 12 روش کسب درآمد از برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. خوب بود
  بنظر من اول باید زیر دسته یه شرکت کار کرد و بعد از مدتی رفته رفته خود ادم یه تیم راه بندازه اینجوری احتمال موفقیت بیشتره

  ۲۴

  1. سلام ممنون از شما همیشه نیازی به زیر دست بودن و کارآموز بودن نیست دوست من ولی اگر در شرکتی بتونید روند کار رو ببینید شاید برخی مباحث مهم رو یاد بگیرید و گاهی هم ممکنه در شرکتی کار کنید که اصلا اصولی و درست کار نمی کنند بنابراین شما دیدگاه منفی ، نادرست و بد پیدا کنید . هیچ چیز هیچ وقت قطعی نیست . موفق باشید

   ۲۲

 2. مثل همیشه عالی و کاربردی واقعا مورد استفاده قرار گرفت اونم تو این وضعیت ممکن خیلی خوبه میشه روش حساب کرد و دوباره شروع کنیم برنامه نویسی رو 🙂

  ۲۴

  1. قطعا همینطوره آقای یگانه هر چقدر شما بیشتر تلاش کنید ، بیشتر نتیجه میگیرید . هیچ کس از منصرف شدن و جا زدن نتیجه نمیگیره . همیشه یه راهی هست . با انرژی و موفق باشید

   ۲۵