سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

کدام اپ استور ایرانی بهتر است؟

172 بازدید
کدام اپ استور ایرانی بهتر است؟

کدام اپ استور ایرانی بهتر است ؟

با پیشرفت‌هایی که در حوزه تکنولوژی رخ داده، در سال‌های اخیر تعداد اپ‌استورها زیادتر شده‌اند. این اپ‌استورها برای سیستم‌های مختلف گوشی مانند ios و اندروید برنامه‌هایی را ارائه می‌کنند که شامل طیف گسترده‌ای می‌شوند. ایران نیز در سال‌های گذشته تعداد اپ‌استورهای خود را افزایش داده است که این امر سبب شده به دنبال یافتن بهترین اپ استور ایرانی برای تلفن همراه خود باشیم تا هم فضای کمتری اشغال کند ، هم نیازی نباشد که بین اپ‌استورهای مختلف جابه‌جا شویم تا یک برنامه را پیدا کنیم.

همچنین برای برنامه نویسان مارکت انتشار اپلیکیشن ، بسیار نکته پر اهمیتی است . 

اهمیت وجود اپ‌استور

در گذشته برای دانلود کردن بازی یا اپلیکیشن‌هایی که احتیاج داشتیم باید به سایت‌های مختلفی مراجعه می‌کردیم تا نسخه‌ای را که با تلفن ما هماهنگ است دریافت کنیم.

با پا گرفتن اندروید و تولید موبایل‌هایی بر پایه این سیستم‌عامل، رفته‌رفته اپ‌استورها نیز جای خود را در میان ما باز کردند.

اپ‌استورها، جایی هستند که هزاران برنامه با طیف‌های مختلفی در کنار هم گردآورده شده‌اند. اگر به صفحه یک اپ‌استور مثلاً Play Store گوگل مراجعه کنید، می‌بینید که دسته‌بندی‌های مختلفی را برای جداکردن انواع برنامه‌ها ارائه داده است.

انواع بازی‌ها نیز در اپ‌استورها دسته‌بندی دارند و شما می‌توانید بسته به خواسته خود چیزی را دانلود کنید که بیشتر به دنبالش هستید. اگر از کسی نام برنامه‌ای را شنیده باشید، می‌توانید به‌راحتی در قسمت سرچ برنامه، کلمه برنامه مدنظر خود را جست‌وجو کنید.

در نتیجه، اپ‌استور برای شما فضایی را فراهم کرده است که هم بتوانید به‌راحتی برنامه خود را سرچ کنید، دانلود کنید، نصب کنید و حتی از امنیت برنامه نیز اطلاع داشته باشید.

زمانی که در اپ‌استورها یک برنامه گذاشته می‌شود، در حقیقت به تأیید سازندگان رسیده است و اگر مشکلی دررابطه‌با آن وجود داشته باشد، سریعاً حذف خواهد شد. پس امنیت تلفن همراه شما با نصب اپ‌استور حفظ خواهد شد و دیگر نیازی به دانلودکردن فایل‌های مشکوک از فضای اینترنت نخواهید داشت.

خدمات اپ‌استورها برای کاربران اینترنتی

نام ده اپ‌استور برتر خارجی

در زیر نام تعدادی از اپ‌استورهای خارجی آورده شده‌اند که رتبه بالایی را در میان کاربران اینترنت کسب کرده‌اند. هرکدام از این اپ‌استورها به دلایل مخصوصی برای کاربران جذابیت‌هایی داشته‌اند.

بیشتر این اپلیکیشن‌ها را می‌توانید به‌صورت رایگان دانلود کرده و استفاده کنید. بااین‌حال، به دلیل تحریم‌ها ممکن است امکان دانلود برای شما وجود نداشته باشد ! 

از طرف دیگر، بعضی از برنامه‌ها را به دلیل IP نمی‌توانید دانلود کنید یا حتی برای خرید پرداخت انجام دهید. در نتیجه این اپلیکیشن‌ها با اینکه بهترین‌های دنیا هستند، محدودیت‌هایی را برای استفاده ما ایرانی‌ها ایجاد کرده‌اند.

 • Amazon Appstore
 • APKMirror
 • APKPure
 • APKUpdater
 • Aptoide
 • F-Droid
 • Humble Bundle
 • QooApp
 • Samsung Galaxy Apps که در گوشی‌های سامسونگ به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است.
 • Yalp Store

دلایل استفاده از اپ استور ایرانی در مقایسه با اپ‌استورهای خارجی چیست ؟

تحریم می‌تواند دلیل اصلی مهاجرت از اپ‌استورهای خارجی به سمت اپ استور ایرانی باشد. به دلیل تحریم‌هایی که در فضایی مجازی رخ داده‌اند، خیلی از برنامه‌ها را نمی‌توانیم در موقعیت جغرافیایی و با IP کنونی خود دریافت کنیم.

این مشکل شاید تا چند وقت پیش به‌راحتی قابل‌حل بود. به طور مثال، پاک‌کردن اطلاعات استورها و سپس استفاده از برنامه تغییر ip می‌توانست تا حدی کمک‌کننده باشد.

اما امروزه این کار بسیار دشوار شده است. اپ‌استورها از سیستم پیچیده‌تری برای نگهداری اطلاعات استفاده می‌کنند و با تغییر ip نیز نمی‌توانید به بعضی از اپلیکیشن‌ها دسترسی پیدا کنید.

گذشته از این موارد، افراد زیادی هستند که از برنامه های تغییر ip بر روی تلفن همراه خود استفاده نمی‌کنند؛ به همین دلیل است که باید به دنبال راه‌حلی مانند اپ استور ایرانی باشیم.

از طرف دیگر، زمانی که اپ‌استور داخلی داشته باشیم، توسعه‌دهندگان ایرانی می‌توانند برنامه‌های خود را در یک بستر داخلی بفروشند و درآمد خوبی را کسب کنند. شما با مراجعه به اپ‌استورهایی که در داخل کشور فعالیت می‌کنند می‌توانید پرداخت درون برنامه‌ای داشته باشید و نگران ازدست‌رفتن پول خود نباشید.

اگر توسعه‌دهندگان داخلی نیز به دنبال کسب درآمد نباشند، دانلود از اپ‌استورهای داخلی امکان دیده‌شدن را به توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای موبایل می‌دهد تا بتوانند توانایی خود را نشان دهند.

البته امکان انتشار برنامه‌ها از طریق سرویس‌های خارجی مانند Play store نیز وجود دارد که احتمالاً آن را به‌کرات مشاهده کرده باشید.

البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که به علت تحریم ها انتشار اپلیکیشن ها در پلی استورهای خارجی مانند گوگل دردسرهای زیادی دارد .

از جمله اینکه گوگل پلی برای انتشار اپلیکیشن کاربران ایرانی را به رسمیت نمی شناسد لذا اگر تشخیص دهد که اپلیکیشنی توسط فردی با تابعیت ایرانی منتشر شده است آن را حذف و حساب شخص را بلاک می کند .

ضمن اینکه برای انتشار اپلیکیشن نیاز به حساب خارج از ایران و آدرس کشوری به غیر از ایران را دارید . و برای انتشار نسخه های ios هم به سخت افزار های خاص مانند سیستم مک نیاز است . لذا وجود اپ استورهای ایرانی یک راه نجات محسوب می شوند ! 

اهمیت دیگر اپ استور ایرانی به فراهم‌کردن فضایی برای نظارت برمی‌گردد که می‌توانند محتوای نامناسب را از فضای برنامه‌ها حذف کنند.

انتخاب بهترین پلی‌استور برای تلفن همراه

کاربردهای مختلف اپ‌استور برای کاربران ایرانی

استفاده از اپ‌استور برای دانلود برنامه‌ها ویژگی‌های مثبتی برای کاربران داشته است که در بخش زیر به تعدادی از این موارد اشاره خواهد شد:

 1. برنامه یا اپلیکیشنی که در بستر اپ‌استور قرار می‌گیرد، مورد تأیید سازندگان اپ‌استور خواهد بود. به همین دلیل، کاربران می‌توانند بهترین برنامه را پیدا کنند و دچار سردرگمی در این انتخاب نشوند.
 2. برنامه‌ها به‌راحتی به کمک اپ‌استور نصب می‌شوند که دیگر نیازی به دانلود جداگانه و سپس نصب فایل نخواهید داشت.
 3. به‌راحتی می‌توانید برنامه‌های مدنظر خود را پیدا کرده و دانلود کنید. نیازی به گشتن زیاد در فضای اینترنت نخواهید داشت.
 4. هر برنامه‌ای را که باز می‌کنید، می‌توانید اطلاعات مربوط به برنامه و میزان امتیازی که دریافت کرده است را نیز هم‌زمان مشاهده کنید تا تصمیم بگیرید که آیا این برنامه برای دانلود مناسب خواهد بود یا خیر. همچنین کامنت‌هایی که مردم برای اپلیکیشن‌ها گذاشته‌اند می‌توانند راهنمایی‌های لازم را به شما بدهند.
 5. با رونق گرفتن بازار اپ‌استورهای داخلی، رقابتی بین اپ‌استورها شکل گرفت که سبب پیشرفت در اپ استور ایرانی شده است که این موضوع آینده درخشان این حوزه را نشان می‌دهد.
 6. اپ‌استورها از دانلود و نصب شدن بدافزارها جلوگیری می‌کنند؛ چراکه برنامه‌های موجود در آن به تأیید سازندگان رسیده‌اند و اگر مشکلی باشد از طریق خود برنامه حذف خواهند شد.
 7. اپ‌استورها می‌توانند برنامه‌هایی را که محتوای خوبی ندارند حذف کنند و از این طریق نظارت خود را بر فضای مجازی بیشتر کرده‌اند.
 8. با گسترش استفاده از تلفن های همراه ، کاربران تنها به نرم افزار های ارائه شده از طریق این اپ استورها اقدام می کنند و برنامه هایی که لینک ها خارج از این بستر برای کاربران ارسال می شود ، اقبال بسیار کمی برای نصب دارند . 
 9. با گسترش روز افزون استفاده از تلفن های همراه در بین انواع رنج سنی افراد این برنامه نویسی اندروید یکی از منابع خوب کسب درآمد شده است . 
 10. با استفاده از تبلیغات درون برنامه ای اپلیکیشن ها می توان درآمد خوبی را تامین کرد . 

اپ‌استورهای ایرانی و مقایسه آن با مشابهان خارجی

معرفی چند مورد از اپ‌استورهای داخلی

با پیشرفت تحریم‌ها، توسعه‌دهندگان ایرانی به دنبال ایجاد اپ‌استورهای ایرانی افتادند تا مشکل آپدیت شدن و دانلود برنامه‌ها را حل کنند. و انتشار اپلیکیشن ها برای برنامه نویسان نیز سهل تر شود .

آنچه باعث رقابت بیشتر در بین این اپ استورهای ایرانی است میزان مقبولیت و ارائه خدمات آن ها به کاربران است که باعث بیشتر دیده شدن اپلیکیشن ما و بالاتر رفتن نصب های آن ها می شود . 

البته تعدادی از این اپ استورها مخصوص نسخه ios و تعدادی مخصوص انتشار نسخه های اندروید هستند .

در ادامه تعدادی از اپ‌استورهای داخلی را معرفی خواهیم کرد و با امکانات آن‌ها آشنا خواهیم شد:

برای آشنایی بیشتر با این اپ استورهای ایرانی همراه ما باشید.

امکانات مختلف اپ‌استورها برای کاربران

مایکت و کافه‌بازار

در اپلیکیشن‌های مایکت و کافه‌بازار، شما می‌توانید طیف وسیعی از برنامه‌های اندرویدی را دانلود کنید. توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های خود را در بستر اپ‌استورهای داخلی برای خرید قرار دهند. کاربران نیز با شارژ کردن حساب کاربری خود می‌توانند پرداخت درون‌برنامه‌ای انجام دهند و اپلیکیشن‌های پولی را از اپ‌استورها خریداری کنند.

این اپ‌استورها نسبت به گوگل‌پلی مزیت‌هایی برای کاربران ایرانی فراهم کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به دانلود کردن بازی‌های دارای دیتای حجیم، دانلود برنامه‌های تحریم‌شده و آپدیت برنامه‌های موجود بر روی گوشی اشاره کرد.

این پلتفرم‌ها پنل مخصوص توسعه‌دهندگان دارند و مایکت به این دسته امکان استفاده از پنل بدون پرداخت حق اشتراک را داده است. کاربران نیز می‌توانند در فضای این اپلیکیشن‌ها به برنامه‌ها امتیاز دهند و حتی در مورد آن‌ها کامنت بنویسند تا افرادی که بعدها می‌خواهند از آن استفاده کنند یا حتی پرداختی را انجام دهند، از صحت تصمیم خود مطمئن شوند.

این اپلیکیشن‌های داخلی با فراهم‌کردن بستری به زبان فارسی، به ایرانیان در رابطه بهتر با اپ‌استورها کمک می‌کنند. همچنین، باتوجه‌به نیازهای کاربران ایرانی در مقایسه با دیگر کاربران جهان، اپ‌استورها نیازمند شخصی‌سازی هستند که این امکان با توسعه اپ استور ایرانی فراهم شده است.

همچنین مهمترین نکته برای برنامه نویسان و کاربران ایرانی آن است که ما نیاز داریم تا برای خرید به درگاه های بانکی داخلی یا سرویس های دیگر داخلی مانند سرویس های نوتیفیکیشن و غیره متصل شویم . 

این اپ استور ها با تمامی پلتفرم های داخلی هماهنگ هستند . ضمن اینکه در صورت بروز هر مشکلی در انتشار اپلیکیشن می توان به پشتیبان های آن ها متصل شد و سوال پرسید ! 

مایکت و کافه بازار برای انتشار نسخه های اندروید هستند . 

 

فارسروید

فارسروید با آرشیوی  شامل 16.000+ اپلیکیشن و 10 سال فعالیت در بین مارکت های ایرانی برای انتشار اپ های اندرویدی قرار دارد . دسته بندی های اصلی این مارکت به دو بخش بازی ها و برنامه ها تقسیم می شود . 

 

چارخونه

چارخونه بازاری از برنامه های ایرانی و خارجی است که می توانید با اینترنت نیم بها، از آن برای دانلود اپلیکیشن های اندرویدی استفاده کنید. در چارخونه می توانید به انواع مختلف برنامه های اندرویدی مانند برنامه های آموزشی، برنامه های پردانلود، برنامه های خریدآنلاین، شبکه های اجتماعی، پزشکی و غیره دسترسی داشته باشید.

همچنین با عضویت در چارخونه پلاس تنها با پرداخت یک حق اشتراک، با اینترنت نیم بها به دانلود تمامی کتاب های صوتی، فیلم های جدید، سریال های ایرانی و خارجی، کارتون های جدید و موسیقی دسترسی دارید. در واقع وجه تمایز چارخونه آن است که دسته بندی های مختلفی اعم از موسیقی ، فیلم و کتاب علاوه بر برنامه های اندرویدی دارد !!

 

علاوه بر مارکت های ذکر شده برای نشر یا دانلود برنامه های اندرویدی مارکت های دیگری همچون پلازا مارکت ، پارس هاب ، اندروید کده ، گت اندروید ، یا گیگ مارکت وجود دارد که مضاف بر اینکه اقبال دیگر مارکت های اندروید همچون کافه بازار یا مایکت را نداشته اند ، از نسخه های جذابی برای معرفی خود استفاده نکرده اند .

می دانید که برای انتشار اپلیکیشن های اندرویدی ، ابتدا باید تاییدیه گوگل برای امضای شما به عنوان برنامه نویس فعال شود . لذا در هیچ یک از اپ استورهای ایرانی قبل از از تایید گوگل امکان انتشار اپلیکیشن وجود ندارد . زیرا گوگل پلی از نصب آن ها بر روی گوشی کاربر خودداری می کند و به کاربر نقص امنیتی برنامه را اعلام می کند . 

این نکته بسیار مهم است که در هنگام برنامه نویسی اپلیکیشن اگر برای بار نخست درخواست ثبامضای خود و رفع مشکل google play protect  را دارید برای این موضوع فرم گوگل را پر کرده و ارسال کنید . در مرتبه های بعد زمان تایید اپلیکیشن های منتظر انتشار توسط شما کاهش می یابد . 

 

در کدام اپ استور ایرانی برنامه خود را منتشر کنم ؟ 

قطعا با وجود تعدا دزیاد این اپ استور ها ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که آیا لازم است در تمام این استورها اپلیکیشن خود را منتشر کنم ؟ 

پاسخ واضح است ، درست است که امکان نصب اپلیکیشن شما و درآمد زایی آن یا دیده شدن بیشتر آن توسط کاربران با انتشار این اپلیکیشن در اپ استورهای بیشتر ، بالاتر می رود ، اما این موضوع باعث نمی شود که توصیه کنیم که اپلیکیشن خود را در تمام اپ استور ها منتشر کنید . 

زیرا کاربران کمی وجود دارند که به نام های غیر آشنا اعتماد می کنند . درصد بسیار بالایی از کاربران اپ استورهای متداول را برای نصب اپلیکیشن های داخلی اندروید ، مانند کافه بازار یا مایکت انتخاب می کنند . 

ضمن آنکه اعتبار کافه بازار به اعتبار اپلیکیشن شما نیز می افزاید ، لذا اگر نتوانید مجوز های کافه بازار برای انتشار اپلیکیشن تان را دریافت کنید این موضوع ممکن است بر مقبولیت اپلیکیشن شما اثر منفی بگذراد . 

ممکن است درصد کارمزد کافه بازار از تراکنش ها یا قوانین خاص آن برای استفاده از درگاه های بانکی به جز درگاه بانکی کافه بازار ، باعث شده باشد که نسبت به انتشار اپلیکیشن در این مارکت سرد شوید . اما توصیه می کنیم حتما اپ استورهای معتبر را با تمام مشکلات شان در لیست خود داشته باشید . 

تعداد زیاد این اپ استورها مهر تاییدی بر میزان درآمد برنامه نویسی اندروید است 

اناردونی

این اپ‌استور نیز به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی ارائه شده است و بیش از یک میلیون کاربر در آن حساب باز کرده‌اند. این اپلیکیشن از هزار کسب‌وکار حمایت می‌کند و برای استفاده از امکانات آن نیازی به داشتن اپل آیدی نخواهید داشت.

اناردونی برای انتشار نسخه های ios است. 

سیب اپ یکی از بزرگ‌ترین اپ‌استورهای داخلی

سیب اپ

این اپ استور ایرانی در سال 1394 راه‌اندازی شده و تابه‌حال 70 میلیون برنامه توسط آن دانلود شده است. این اپ‌استور با همکاری توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان ایرانی سعی در تولید بازی‌های انحصاری داشته است تا بتواند با بازی‌های جهانی رقابت کند.

از دیگر خوبی‌های این اپلیکیشن می‌توان به‌سرعت بالای دانلود در آن اشاره کرد. شما می‌توانید به کمک این برنامه 30 هزار اپلیکیشن خارجی را دانلود کنید.

این امکان برای تلفن‌های همراهی که بر پایه IOS یا اندروید هستند کاربرد دارد. لازم به ذکر است که دانلود این برنامه‌های خارجی نیازمند هزینه جانبی نبوده و به اپل آیدی یا گیفت‌کارت نیز نیاز نیست.

سیب اپ برای انتشار نسخه های ios است. 

اپل اپس

این اپ‌استور نیز در سال نود کار خود را در فضای مجازی آغاز کرد و از آن زمان تابه‌حال بر روی تولید محتوای آموزشی تمرکز کرده است. ایرانیان می‌توانند در این اپلیکیشن ثبت‌نام کنند تا یک اکانت داشته باشند. اپ‌هایی که در این پلتفرم قرار گرفته‌اند هم رایگان و هم پولی هستند که با پرکردن حساب خود می‌توانید برنامه‌های تولیدشده توسط توسعه‌دهندگان اندروید یا IOS را خریداری کنید. برای پاسخ به سؤالات خود در مورد نحوه کار این اپ‌استور، می‌توانید به سایت مربوطه مراجعه کرده و با پشتیبانی صحبت کنید.

اپل اپس برای انتشار نسخه های ios است. 

سیبو

سیبو مثال دیگری از اپ استور ایرانی است که فعالیت خود را از سال 98 شروع کرده است. این اپلیکیشن تابه‌حال 50 هزار بار بین کاربران دانلود شده است. تمامی فعالیت‌های آن نیز برای کاربران رایگان است. ضمن آنکه از وب اپلیکیشن های پیشرو (PWA) پشتیبانی می کند . سیبو برای انتشار نسخه های ios است. 

آی اپس

به کمک این اپ‌استور می‌توانید به بیشتر از 20 هزار اپلیکیشن دسترسی داشته باشید و آن‌ها را به‌راحتی بر روی تلفن همراه خود دانلود کنید. توسعه‌دهندگانی که قصد انتشار برنامه‌های خود را دارند نیز می‌توانند از این پلتفرم برای کسب درآمد استفاده کنند.

خوبی این اپلیکیشن در مقایسه با دیگر اپ‌استورهای موجود در بازار این است که نیازی به پرداخت کارمزد ندارند؛ به همین دلیل، شروع کار با این اپلیکیشن می‌تواند برای افرادی که در ابتدای مسیر توسعه هستند مناسب باشد.

آی اپس برای انتشار نسخه های ios است. 

سیب ایرانی

برای استفاده از این اپلیکیشن نیز نیازی به داشتن اپل آیدی ندارید. در مدت‌زمان کوتاهی می‌توانید برنامه‌هایی که نسخه جدیدتر دارند را آپدیت کنید. سیب ایرانی برای انتشار نسخه های ios است. 

سیبانه

این سایت برنامه‌های خود را با تأیید شرکت اپل در بازار عرضه می‌کند که به افزایش امنیت محتوای تولیدشده کمک بسیاری می‌کند. برای استفاده از این برنامه نیز نیازی به اپل آیدی ندارید، البته برای خرید برنامه‌هایی که رایگان نیستند باید با دلار هزارتومانی پول پرداخت کنید. برای آشنایی با نحوه کار آن نیز می‌توانید از راهنمایی‌هایی که در خود سایت آورده شده‌اند، استفاده کنید.

دانلود بهترین اپ استور ایرانی

اپ‌استورهای داخلی در کنار اپ‌استورهای خارجی توسعه یافته و جای خود را در تلفن‌های همراه مردم باز کرده‌اند؛ به همین دلیل می‌توان گفت رقابتی بین این اپلیکیشن‌های داخلی و خارجی وجود دارد. اپ‌استورهای داخلی در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند که برنامه‌های فیلترشده را در اختیار کاربران خود قرار دهند و همچنین سرعت دانلود را بالاتر ببرند.

می‌توان گفت با کاهش تعرفه استفاده از اینترنت داخلی نیز استفاده از اپ‌استورهای داخلی اقبال بیشتری داشته است؛ چراکه مردم با هزینه مالی کمتر می‌توانند برنامه‌های موردنظر خود را دانلود کنند.

بااین‌حال، تعداد اپ‌استورهای داخلی نیز رفته‌رفته در حال افزایش است و این مورد شاید کاربران داخلی را گیج کند و نتوانند بین دریایی از اپ‌استورها یکی را انتخاب کنند.

در حقیقت باید به این نکته اشاره کنیم که یک اپ‌استور عالی وجود ندارد. شما بسته به نیاز خود ممکن است از هر اپ‌استوری دانلود را انجام دهید، یعنی ممکن است یک اپ استور ایرانی اپلیکیشن موردنظر شما را نداشته باشد، اما دیگری خدمات دانلود آن را ارائه دهد.

نکات دیگری درمورد سرعت اپلیکیشن و دانلود می‌توانند بر روی انتخاب کاربران اثر داشته باشند. معمولاً برای خیلی از ما قدمت اپلیکیشنی که دانلود می‌کنیم اهمیت زیادی دارد و زمانی که تلفن همراه جدیدی می‌خریم، آن اپلیکیشنی را دانلود می‌کنیم که نامش را بیشتر شنیده ‎ایم.

دراین‌بین، اپلیکیشن‌های نوپایی نیز وجود دارند که می‌توانیم به آن‌ها نیز فرصت بدهیم تا خود را نشان دهند. بااین‌حال، باید گفت که بیشتر این برنامه‌ها تقریباً کیفیت مشابهی دارند و نیازی به نگرانی برای انتخاب نخواهید داشت.

نتیجه‌گیری

با افزایش استفاده مردم از تلفن‌های همراه و لوازمی که بر پایه اندروید یا IOS کار می‌کنند، اپ‌استورها نیز جای خود را رفته‌رفته در میان مردم باز کردند. اپ‌استورها امکانات خوبی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به‌صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت
 • سهولت دانلود و نصب برنامه‌ها
 • امکان آپدیت
 • کاهش هزینه

اپ‌استورهای داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و به دلیل افزایش تحریم‌ها و نبود شرایط مناسب برای دانلود خیلی از برنامه‌های حاضر در اپ‌استورهای خارجی، شرایط ویژه‌ای برای مردم ایران ایجاد شده است. اپ استور ایرانی به همراه توسعه‌دهندگان داخلی در حوزه اندروید و iOS توانسته است این مشکلات را حل کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

2 نظر در مورد کدام اپ استور ایرانی بهتر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. من قبلا سیب اپ ، سیبچه و نصاب داشتم که دزد ترینشون نصاب بود که اکثر هک هاش الکی بود و بد تر اینکه بعد خرید و نصب مجدد استور ، سابقه خریدت کلا رو هوا می زفت و مجددا باید اپ پولی ور میخریدی که عرض کردم اکثر ادعاهاش راجع به هک هاش دروغ محض بود و پشتیبانی هم نداشت و پولتو علنا میخورد ، سیبچه بهتر بود اما نرم افزارهاش محدود بود و هکی هم نداشت تا رسیدم به اناردونی و فکر کردم در و پیکر داره ، گرونترین اشتراکو داره ، نه تلفنی داره نه پشتیبانی فعال ، من اشتراک ۶ ماهه رو حدودا ۶۳۰خریدم ۵ روز بعد با کلی پیگیری فعال کردند و جالب تر این که کد تخفیف ۳۰ درصدی در زودم اما به اسم ۳۰ درصد ده درصد هم کم نشد ، بعد کلی مکافات رفتم برای نصب برنامه مورد نظرم یعنی واتساپ واتوسی که دیدم الکی زدن در استور موجوده (خیلی از برنامه هاشون واقعا موجود نیستند و موقعی که دکمه نصب رو میزنی زده به درخواست توسعه دهنده حذف شده ، آخه اگر حذف شده چرا شعار ونمایش میدید که قابل دانلوده ما بیاییم الکی اشتراک بی در و پیکر گرون قیمتتون رو بخریم؟!) خلاصه یه نسخه واتوسی بود اونم پولی بود ۲۰ تومن دادم و بعد نصب ارور داد برنامه باید اپدیت بشه و کرش کرد . پشتیبان هم جواب نداد . پولمو تو روز روشن خوردند ، وقتی برنامه ایراد داره مگه وظیفه شما این نیست که ایراد رو حل کنید یا اصلا رو استورتون نزارید …. میفروشید و میگید همینه که هست…. خلاصه خیلی بیشرفند . من که راضی نیستم و حرامشان باد

  ۳

  1. سلام وقت بخیر متاسفم که همچین تجربه داشتید و امیدوارم این پلفرم ها خودشون رو ارتقا بدن تا میزان رضایت کابرهاشون افزایش پیدا کنند . متشکریم که تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشید

   ۳