سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

کاهش حجم عکس و ویدئو به کیلو بایت

644 بازدید

کاهش حجم عکس و ویدئو به کیلو بایت

یکی از مشکلات همیشگی ما کاهش حجم عکس و ویدئو به کیلو بایت هست .

چیزی که ممکنه به نظرمون غیر ممکن بیاد . 

در بین فرمت های عکس ها فرمتی به نام webp وجود دارد که اکثرا آن را نمی شناسیم . این فرمت بدون افت کیفیت عکس باعث کاهش حجم بسیار بالای عکس می شود . 

برای تبدیل فرمت عکس ها می توانیم از سایت هایی مثل anyconv استفاده کرد . 

اما اکثر سایت هایی کهقابلیت تغییر فرمت عکس را دارند دارای محدودیت تعداد تبدیل عکس در یک روز هستند . 

پس بهترین روش برای کاهش حجم عکس و ویدئو به کیلو بایت تغییر فرمت آن ها در زمان ذخیره کردن آن است . 

برای اینکه بتوانیم عکس مورد نظر را در هنگام ذخیره سازی در فتوشاپ تغییر فرمت دهیم باید یک پلاگین کوچک را به فتوشاپ اضافه کنیم . بررای این منظور پلاگین تبدیل فرمت به webp را از گیت هاب دانلود می کنیم

بدین منظور نسخه WebPShop_0_3_3_Win_ARM64.8bi را دانلود کرده و در مسیر نصب فتوشاپ روی سیستم خود قرار می دهیم . برای این منظور به درایو نصب برنامه می رویم و فایل دانلود شده را در مسیر c://programfile/adobe/photoshop/plug-ins قرار می دهیم . 

به همین راحتی پلاگین تشخیص فایل های با فرمت webp به فتوشاپ اضافه می شود و از این به بعد شما می توانید عکس هایی با این فرمت را در فتوشاپ باز کنید یا آن ها را با این فرمتاز طریق فتوشاپ ذخیره کنید . 

اگر با این نرم افزار آشنایی ندارید می توانید آموزش کار با نرم افزار فتوشاپ را در پکیج مقدماتی – تکمیلی سایت تهیه کنید . 

بعد از تغییر سایز عکس ها به سایز دلخواه خود آن را با  فرمت webpذخیره کرده و حالا باید کاهش حجم دهیم . 

برای این منظور نیز عکس مورد نظر را با سایت هایی مانند tinypng یا compressor می تواینم کوچک کنیم . 

با طی کردن این مسیر میتوانید عکس هایی با حجم زیر 10 کیلو بایت داشته باشید . 

همان طور که می دانید اگر سایز عکس های شما زیاد باشد در زمان قرار دادن آنها در اپلیکیشن هم حجم اپلیکیشن شما بالا می رود و هم با ازدیاد عکس ها قطعا اپلیکیشن کرش خواهد کرد . همچنین با مصرف زیاد حجم اینترنت کاربران ، نارضایتی آن ها را تجربه خواهید کرد !!

پس قطعا باید به مسئله حجم عکس ها دقت کنیم . نیاز به گفتن نیست که اپلیکیشن ها فرمت webp را به راحتی می شناسند و مشکلی در نمایش آن ها وجود ندارد . 

یکی از راه های کاهش حجم ویدئو ها نیز تغییر فرمت آن ها به webm است . اگر نیاز دارید ویدئویی را در اپلیکیشن خود به نمایش بگذارید ، حالا چه از طریق آدرس دهی به هاست دانلودتان یا قرار دادن ویدئو در اپلیکیشن آن را به فرمت webm تغییر دهید . 

برای این منظور به راحتی می توانید با نرم افزار handbrake هم فرمت ویدئو را تغییر دهید و هم حجم آن را کاهش دهید . 

مراحل تغییر فرمت و حجم از طریق این نرم افزار در ویدئو توضیح داده شده است . به خاطر داشته باشید تنظیمات را بیش از حد دستکاری و بهینه نکنید در غیر اینصورت ویدئوی شما دچار افت کیفیت و حتی کاهش سرعت نمایش هر فریم خواهد شد . 

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

0 نظر در مورد کاهش حجم عکس و ویدئو به کیلو بایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.