ویژگی های مرورگر opera برای برنامه نویسان

ویژگی های مرورگر opera برای برنامه نویسان

در این مقاله قصد داریم ویژگی های مرورگر opera را بررسی کنیم .

قطعا یکی از دستیاران مهم یک برنامه نویس باید ابزاری قدرتمند برای جستجو باشد.

یک برنامه نویس بدون جستجو کردن قادر به یادگیری مباحث پایه و رفع مشکلات نیست.

اما در کنار مرورگرهای قدرتمندی مانند Google Chrome چرا باید از مرورگری مانند اپرا استفاده کنیم ؟

در این مقاله قصد داریم ویژگی های این مرورگر را که می تواند به یک برنامه نویس کمک کند به شما معرفی کنیم .

در اولین قدم شما می توانید محیط مرورگر اپرا را شخصی سازی کنید و نمای دلخواه خودتان را به آن بدهید .

برای این کار در مرورگر کروم باید از افزونه های مانند پاندا استفاده کنید ولی در محیط مرورگر اپرا این شخصی سازی مانند تغییر پس زمینه و نمای کلی ، حالت dark یا light با تنها یک کلیک، از ویژگی های منحصر به فرد این مرورگر است .

ویژگی های مرورگر opera برای برنامه نویسان

از  ویژگی های مرورگر opera  که منحصر به آن است ، امکان عکس برداری از صفحه نمایش با دکمه screen shot است . بدون هیچ گونه ابزار کمکی این مرورگر این امکان را در اختیار شما می گذارد تا با زدن دکمه ای که شبیه به یک دوربین است ، محدوده مورد نظر برای عکس برداری را انتخاب کرده و آن را در محلی که تعیین می کنید ذخیره و یا تنها آن را کپی کرده و به نرم افزار مورد نظر انتقال دهید .

ویژگی بعدی که قطعا برای یک برنامه نویس راه گشاست استفاده از vpn این مرورگر است .  که از طریق بخش تنظیمات ، قسمت  advanced و سپس بخش privacy and security قابل فعال سازی است .

تا بتوان سایت های مرجع برنامه نویسی که برای ایران فیلتر شده و با شکن نیز قابل دسترسی نیستند ، مشاهده کرد.

اگر گزینه vpn را فعال کنید هر بار بعد از باز کردن اپرا این تنظیم فعال بوده و با نمایش یک دکمه آبی رنگ کنار address bar نشان داده می شود .

ویژگی های مرورگر opera برای برنامه نویسان

از ویژگی های جذاب دیگر اپرا امکان استفاده از شبکه های اجتماعی مانند Telegram ، Whatsapp و Facebook در کنار این مرورگر و در محیط آن است  .

با زدن گزینه سه نقطه سایدبار اپرا ، می توانید یک ساید بار شخصی سازی شده برای دسترسی های سریع خود بسازید و شبکه های مورد نظر را به ساید بار اضافه و یا حذف کنید. و در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید .

گزینه بعد بخش shortcus ها هستند که با مراجعه به آن ها می توانید لیست بلند بالایی از شورت کدهایی که هر کدام برای عمل خاصی در اپرا ساخته شده اند را ببینید و برای استفاده های بعدی آن ها را به خاطر بسپارید .

همچنین با مراجعه به بخش extention ها می توانید افزونه های مفیدی را نیز به اپرا اضافه کنید تا محیطی حرفه ای تر را در اختیار شما بگذارند.

ویژگی های مرورگر opera برای برنامه نویسان

به طور مثال قطعا به عنوان یک برنامه نویس ممکن است مجبور به حفظ کردن تعداد زیادی نام کاربری و یا رمز عبور برای دسترسی های خود به سایت های مختلف برنامه نویسی ، هاستینگ و غیره باشید .

که به خاطر سپاری آن ها مشکل بزرگی برای شما شده باشد و مشکل بزرگتر زمانی است که یک رمز عبور را فراموش کنید و یا به دلایل مختلف مجبور شوید ویندوز سیستم خود را عوض کنید که باعث می شود تمام نام های کاربری و رمز های عبور شما و تاریخچه مرورگر شما از بین برود .

برای برطرف کردن این مشکل در هر مرورگری از جمله اپرا قبل از تغییر ویندوز از BookMark های خود یک نسخه پشتیبان از طریق همان بخش setting مرورگر می توانید تهیه کنید .

و اما برای به همراه داشتن تمام نام های کاربری و رمز های عبورتان به صورت همیشگی از افزونه lastPass استفاده کنید .

تنها یک نام کاربری و رمز عبور را در این افزونه بسازید و بعد از آن در هر زمان ، هر مکان و هر سیستمی به تمام رمز ها و نام های کاربری خود دسترسی خواهید داشت .

ویژگی های مرورگر opera برای برنامه نویسان

هنوز هم تمام نشده !!

از ویژگی های مرورگر opera می توان به نسخه gaming آن اشاره کرد .

یک مرورگر کاملا مستقل ، بسیار زیبا و مخصوص دوستداران بازی ها .

از جمله ویژگی های این مرورگر ، استفاده بسیار کمتر از منابع سیستم نسبت به باقی مرورگر هاست و ویژگی های منحصر به فرد دیگری که قطعا برای نصب آن هر کسی را وسوسه می کند .

از جمله امکان استفاده از پشت صفحه های متحرک و زیبای آن ، سرعت بالای مرورگر ، استفاده کمتر از ram و cpu سیستم ، امکان مدیریت صدای مرورگر ، استفاده از شبکه های اجتماعی محبوب در ساید بار ، Block ad ، VPN ، افزونه های مختلف و پلتفرم ویدئو و بازی های آن که به راحتی در دسترس هستند.

شما در هر لحظه می توانید میزان Ram که Opera GX از سیستم شما استفاده می کند را نیز مشاهده نمایید .

ویژگی های مرورگر opera برای برنامه نویسان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید