سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

ناگفته های لینکداین (Linkedin)

448 بازدید
ناگفته های لینکداین (Linkedin)

ناگفته های لینکداین (Linkedin)

در این مقاله به ناگفته های لینکداین (Linkedin)  می پردازیم .  شرکت اصلی لینکداین در شهر کوچک southway در سیلیکون ولی و پایین تر از شرکت گوگل قرار دارد . این شرکت نیز در شهر های دیگر مانند سانفرانسیسکو دفتر دارد .

لینکداین هم ورژن موبایل دارد و هم ورژن وب . اولین شبکه اجتماعی افراد حر فه ای در زمینه کاری که به وجود آمد . یعنی افرادی که به دنبال کار هستند می توانند رزومه خود را در آن بسازند تا شغل مناسبی پیدا کنند و کسانی که به دنبال استخدام هستند صفحه خود را می سازند تا افراد مناسب کار و حرفه خود را جذب کنند .

علیرغم ایران در کشورهای خارج از ایران لینکداین بسیار پر استفاده ، متداول و جا افتاده است . در واقع پروسه کاغذی آگهی دادن برای استخدام با وجود لینکداین تا حدودی زیادی به پایان می رسد .

این شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند روش خوبی برای ساختن یک رزومه حرفه ای است . لینکداین بسیاری از زبان های مانند فارسی را پشتیبانی می کند . در نتیجه شما می توانید اطلاعات پروفایل خود را به زبان فارسی بنویسید . اگر شرکت شما در لینکداین صفحه ای بسازد ، افراد شرکت می توانند به آن متصل شده و به راحتی قابل جستجو با نام شرکت شان باشند .

سوابق شغلی ، کاری ، حرفه ای ، توانایی ها و استعداد ها ، سوابق تحصیلی ، عادت ها ، مهارت ها مباحثی هستند که به صورت حرفه ای در پروفایل شما در لینکداین قابل ثبت است .

پس ساخت پروفایل می تواند شخصی یا شرکتی یا بیزینسی باشد . ویژگی لینکداین آن است که درخواست دوستی ، روابط غیر حرفه ای و غیر کاری ، کامنت های نامربوط در آن معنی ندارد . محیطی کاملا حرفه ای و شغلی !

رید هافمن یکی از شناخته شده ترین و پرنفوذترین افراد در سیلیکون ولی است که راه اندازی لینکداین را انجام داد . او نویسنده کتاب های زیادی است . از سهامداران شرکت مایکروسافت است و خودش کمپانی مخصوص به خودش را دارد .

او توانست چندین شرکت را راه اندازی کند و با به موفقیت رساندن آن ها ، این شرکت را با قیمت های بسیار بالا و خوب به فروش برساند .

ناگفته های لینکداین (Linkedin)

رید هافمن متولد 1958 است . پدر و مادر او هر دو وکیل بودند و زمانی که رید کوچک بود آن ها از هم جدا شدند . در سن 10 سالگی پرستارش او را با گیم برد آشنا کرد . تا جایی که شب و روز او فقط بازی می کرد.

  در همان سن او توانست ایرادهای بازی مورد علاقه اش را پیدا کند ، آن ها نوشت و برای سازنده بازی ارسال کرد . لذا او نیز که بسیار نسبت به فیدبک های رید علاقه مند شده بود ، رید را در سن 12 سالگی استخدام کرد ! به عنوان کسی که منتقد و تست کننده بازی های شرکت او باشد .

رید مشکلات دوران بچگی را به گزینه هایی برای موفقیت تبدیل کرد . در واقع مشکلات طلاق والدینش را به گزینه ای برای یادگیری مدیریت بحران بدل کرد .

به دبیرستان شبانه روزی رفت و بعد از به پایان رساندن دبیرستان به دانشگاه رفت و رشته ای مانند علوم کامپیوتر را انتخاب کرد . در دانشگاه او با پیتر تل آشنا شد . او به منتقد رید بدل شد . در واقع تا سال ها بعد این دو علاوه بر اینکه روابط شان را حفظ کردند و موفقیت های بسایری به دست آوردند کاملا از نظر سیاسی و اعتقادی مخالف یکدیگر هستند .

بعد از استنفورد به دانشگاه آکسفورد رفت تا فلسفه بخواند . اما تصمیم گرفت که به جای آنکه به عنوان فعال اجتماعی شناخته شود و فعالیت کند با تکونولوژی زندگی افراد را تغییر دهد .

برای شروع به عنوان کارمند اپل شروع به کار کرد و بعد از آن وارد شرکت فوجیتسو شد . مباحث زیادی را در این شرکت ها یاد گرفت . اما بعد تصمیم گرفت شرکت خودش را راه اندازی کند .

اولین شبکه اجتماعی که ساخت با نام social net نام گذاری کرد . که سه سال کار کرد . اما بعد از سه سال او خودش شرکتش را تعطیل کرد .

در همین زمان دوست دوران دانشجویی او یعنی پیتر تل به سراغ او آمد و ایده راه اندازی pay pal را با توجه به تجربه رید در زمینه مدیریت شرکت به او داد . پس او با توجه به تجربیاتش همراه با پیتر تل به عنوان عضو هیئت مدیره وارد این شرکت شد . و پس از یک سال نیز شرکت خودش را تعطیل کرد و به صورت تمام وقت مدیریت شرکت paypal را بر عهده گرفت .

او paypal را بهبود داد و آن را به قیمت یک بیلیون دلار فروخت . بعد از فروختن paypal هر کدام از اعضای هیئت مدیره با سهم خود شرکت های خود را تاسیس کردند. او تصمیم گرفت برای ادم های حرفه ای یک شبکه اجتماعی بسازد .

لذا لینکداین را ساخت که همیشه رو به رشد بود . تا 4 سال رید هافمن خودش مدیر لینکداین بود و اما بعد از 4 سال او تصمیم گرفت سهام را به صورت هیئت مدیره در بیاورد .

مارک زاکلربرگ در همین زمان به سراغ او آمد و از او تقاضا کرد تا بر روی ایده اش یعنی فیسبوک سرمایه گذاری کند . رید هافمن و پیتر تیل جلسه مشترکی با مارک گذاشتند و نتیجه جلسه آن شد که آن ها بر روی ایده مارک زاکلربرگ سرمایه گذاری کنند به این شرط که پیتر تیل عضو هیئت مدیره فیسبوک شود . بعد از آن هم رید سرمایه گذاری موفق دیگری در airbnb داشت .

جف واینر یکی از اعضای هیئت مدیره و مدیر هیئت مدیره لینداین بود . مشکل لینکداین ، این بود که نمی توانست سوددهی را به اندازه انتظار اعضای هیئت مدیره برساند .

جف واینر که عضو هیئت مدیره مایکروسافت نیز بود چاره را در آن دید که لینکداین را به زیر مجموعه شرکتی بزرگ در بیاورند . لذا در سال 2016 آن را به قیمت 26 بیلیون دلار به مایکروسافت فروختند . و رید هافمن نیز حالا عضو هیئت مدیره مایکروسافت است . در واقع با فروختن هر شرکت به شرکتی بزرگتر قصد دارند آن را بزرگتر کنند نه اینکه آن را نابود کنند .

جف واینر نیز همچنان رئیس هیئت مدیره لینکداین است و رشد 100 درصد لینکداین نیز بعد از فروخته شدن آن اتفاق افتاد .

منبع ناگفته های لینکداین (Linkedin)  پیج اینستاگرام خانم سمیرا رحیمی مدیر هنری شرکت مایکروسافت .

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

0 نظر در مورد ناگفته های لینکداین (Linkedin)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.