سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

شتاب دهنده ها و استارت اپ ها

448 بازدید
شتاب دهنده ها

شتاب دهنده ها و استارت اپ ها

اگر اطمینان دارید که ایده شما می تواند به یک کسب و کار خود تبدیل شود و تنها مشکل شما سرمایه است بهتر است یک سرمایه گذار جذب کنید . چطور می شود یک سرمایه گذار را پیدا کرد با استفاده از شتاب دهنده ها که برای این کار ساخته شده اند . هر کدام از شتاب دهنده ها برای آنکه شما را بپذیرند و بر روی ایده شما سرمایه گذاری کنند شرایط و ضوابط مخصوص به خود را دارند .

برای انکه شتاب دهنده ها شما را بپذیرند و برای آموزش گروه و اعضای تیم شما وقت و سرمایه بگذارند به لیستی از توانایی های شما نیاز دارند . این لست شامل پروپزال معرفی کامل اعضای تیم ، سوابق کاری ، رزومه ، اهداف و دور بردها  و همچنین نمودار تخمین رشد مالی شماست .

شما باید بتوانید این موارد را به خوبی توضیح دهید و از ایده خود دفاع کنید . مزیت رقابتی خود و بازار هدفتان را مشخص کنید تا بتوانید یک سرمایه گذار را جلب کنید . در واقع شتاب دهنده ها با در اختیار قرار دادن هر انچه شما نیاز دارید سهام شما را برای مدت مشخصی با قرارداد مشخص خریداری میکنند و از سود کاری شما منتفع خواهند شد .

اما بیایید کمی دقیق تر به شتاب دهنده ها ، مفهوم کاری و وظایف آن ها نگاه بیندازیم :

رونق خوب سرمایه گذاری در سال های اخیر همزمان با ظهور جدید استارت اپ های نوپا همراه بوده است. امروزه شتاب دهنده های استارتاپی ، مورد توجه زیادی قرار گرفته اند.

شتاب دهنده ها نقش مهمی در جوامع ایفا می کنند .

شتاب دهنده ها استارت اپ های اولیه و نوپا  را از طریق آموزش ، مربیگری و تأمین مالی پشتیبانی می کنند.

استارتاپ ها برای مدت زمان مشخص و به عنوان بخشی از شرکت ها ، وارد شتاب دهنده می شوند. وظیفه شتاب دهنده ها توسعه و رشد کسب و کارهای نواور است.

آن ها به توسعه سرمایه گذاری و انتقال تجربه و یادگیری کمک می کنند  و تأثیر مثبتی بر اکوسیستم های کارآفرینی منطقه ای دارند.

کلانشهرهایی که شتاب دهنده در آنجا مستقر است متعاقباً فعالیت های تأمین مالی کارآفرینان را تامین می کنند.

به طور خلاصه می توان گفت ، شتاب دهنده ها  تأثیر مثبتی در عملکرد استارتاپ ها ، جذب و تأمین اعتبار اولیه برای آن ها دارند .

 خانه استارت آپ کرج – فضای کار اشتراکی زاویه 

وظایف شتاب دهنده ها :

یکی از تصمیمات کلیدی که باید به عنوان موسس شتاب دهنده گرفت تأمین بودجه برای کسب و کارهاست . معمولا شتاب دهنده ها برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند ، انتخاب مناسبی هستند .  

 • امادگی

قبل از ورود به دنیای شتاب دهنده ها ، باید برای توسعه آن براساس شرایط و ضوابط  اگاهانه آمادگی پیدا کرد.

 • مناسب سازی

در ابتدا اهداف و برنامه شتاب دهنده باید مشخص باشد تا بتواند مشتریان خود را تحت تأثیر قرار دهد .

علاوه بر این ، بسیاری از شتاب دهنده های نوپا ماموریت های متمایزی دارند و نیاز به یک تیم آگاه و انعطاف پذیر انکارناپذیر است.

یک شتاب دهنده ایده آل دارای مهارت های مختلفی است ، از جمله بازاریابی ، فروش و همچنین توانایی تامین امور مالی .

و از همه مهم تر اینکه شتاب دهنده ها باید بتوانند پیشرفت کسب و کارها را محقق کنند و ایده آنها را به محصول تبدیل کنند.

 • ایجاد ارزش

اولین وظیفه شتاب دهنده ها خلق ارزش برای استارتاپ ها است.

به عنوان مثال راهنمایی آنها در مورد اینکه چگونه محصول خود را در بازار به صورت کاملاً منحصر به فرد به فروش برسانند  و چگونه بخش بازار خود را از بازار هدف جدا کنند.

 • نهایت استفاده

یکی از مهمترین جنبه های شتاب دهنده ها راه اندازی شبکه ای است که مشتریان را به کسب و کارها وصل کند و بتوانند مشتری های جدیدی را برای استارت اپ ها جذب کند .

محصولات را توسعه دهد. بنابراین وقتی وارد یک برنامه شتاب دهنده می شوید ، باید از مربیان زیادی راهنمایی بگیرید.

 

شتاب دهنده ها یک برنامه زمانی ساختار یافته در مدت زمان مشخصی  دارند که هدف آنها رشد سریع یک استارتاپ است و غالباً با سرمایه گذاری و مربیگری همراه است.

انواع شتاب دهنده ها : 

 • سرمایه گذاران فرشته : فردی (یا گروهی از افراد) که برای کمک به مشاغل تجاری در شرکت های نوپا سرمایه گذاری می کنند که غالباً دانش لازم را دارند و راهنمایی نیز انجام می دهند .
 • سرمایه گذاری : سرمایه گذاری های انجام شده شرکت ها برای کمک به استارت اپ های نوپا خواهد بود . که سود حاصل از این سرمایه گذاری ها بسیار زیاد است. این نوع بودجه به سمت نوآوری هایی هدایت می شوند که احتمال رشد طولانی مدت را دارند.
 • Bootstrap : اختصاص حداقل بودجه به کسب و کار با استفاده از منابع مالی بنیانگذار یا تکیه بر درآمد شخصی
 • Crowdfunding : این نوع شتاب دهنده نوعی جایگزین برای تأمین بودجه استارات اپ ها است که علاوه بر بودجه ،  اختصاص تیم به کسب و کارها را نیز برعهده دارد.
 • انکوباتورها : برنامه ای که در ابتدای کار با بنیانگذاران انفرادی و مبتدیان کوچک کار می کند تا ایده خود را به یک کسب و کار جدید تبدیل کند.
 • M&A :مخفف “ادغام و جمع آوری” مربوط به فرآیند خریداری شرکت های نوپا شکست خورده و یا در حال رشد و یا شریک شدن با انها است.
تصویر از شتاب دهنده های استارتاپ

استارت آپ ها برای آنکه بتوانند اعتماد یک شتاب دهنده یا کسب و کار را جلب کنند باید چند ویژگی اولیه را داشته باشند . بیایید یک استارت اپ را از نزدیک بررسی کنیم . ایا ما استارت آپ هستیم ؟

استارت آپ چیست؟

اولین چیزی که باید در مورد استارتاپ ها بدانیم این است که تعریف دقیقی درباره این مفهوم وجود ندارد اما به طور کلی استارتاپ، تیم ، نهاد یا شرکتی است که برای حل مشکلی که راه حل آشکار و موفقیت تضمین نشده دارد ، شکل می گیرد. به طور خلاصه ، یک استارتاپ شرکتی است که در مراحل اولیه توسعه ، به منظور حل مشکلات زندگی واقعی افراد از طریق یک محصول یا خدمات نوآورانه شروع به کار می کند .

همچنین مجموعه ای از ویژگی ها وجود دارند که تمام استارتاپ ها در آن مشترک هستند از جمله:

1.نواوری

نوآوری برای هر استارت اپی برای به دست آوردن مزیت رقابتی در بازار مورد نیاز است. نوآوری باید در محصولات یا در مدل کسب و کار مرتبط با شرکت وجود داشته باشد و در کل نقش اساسی در موفقیت استارت اپ ها دارد که همه کارآفرینان به طور جدی باید این جنبه در نظر بگیرند.

2.سن

شرکت جدیدی که هنوز در مراحل اولیه مدیریت نام تجاری، خرید و فروش و استخدام کارکنان قرار دارد نوپا گفته می شود و بیشتر اوقات به مشاغلی که کمتر از 3 سال در بازار بوده اند ، تعلق می گیرد. اما هنوز شرکت هایی هستند که با وجود 7 سال از راه اندازی هنوز نوپا هستند .

3.رشد

یکی از نکاتی که راه اندازی یک استارت اپ کوچک را برجسته می کند رشد و گسترش آن است.

4.ریسک پذیری

شروع همه استارت اپ ها ، با عدم قطعیت در موفقیت همراه است  و همه کسب و کارها در ابتدای سرمایه گذاری در معرض ریسک با میزان شکست بالا قرار دارند .

5.حل یک مشکل

همه استارت اپ ها برای حل مشکلات موجود در بازار و محصول یا خدمات ایجاد می شوند.

6.کار تیمی

استارت اپ ها معمولاً از افراد کمی تشکیل می شوند اما کار تیمی مهم ترین عامل برای موفقین هر کسب و کاری است .

انواع استارتاپ

 • استارتاپ شخصی

افرادی که ترجیح می دهند برای خودشان کار کنند استاراپ شخصی راه اندازی می کنند ،فریلنسرها و دورکاران از این دست افراد هستند.

 • راه اندازی مشاغل کوچک

نمونه هایی از مشاغل کوچک شامل سالن های آرایشگری ، فروشگاه های مواد غذایی ، نانوایی ها و سایر موارد است.

 • استارت اپ های مقیاس پذیر

کارآفرینانی که از ابتدا معتقدند می توانند با ایده کسب و کار خود دنیا را تغییر دهند ، بنابراین پیدا کردن یک مدل تجاری مقیاس پذیر و تکرار شونده به منظور جلب توجه سرمایه گذاران برای رونق کسب و کار مهم است. نمونه هایی از این موارد عبارتند ازGoogle ، Uber و Facebook

 • استارت اپ های مجازی

این مشاغل پس از دستیابی به موفقیت ، با هدف فروش به شرکت های بزرگ تبدیل می شوند. این نوع کسب و کارها با داشتن وب سایت و اپلیکیشن بسیار متداول هستند . نمونه ای از این مورد خرید اینستاگرام توسط فیس بوک بود.

 • استارتاپ های بزرگ

این مشاغل با هدف اصلی نوآوری کالاها یا خدمات خود را به سرعت توسط بازار به فروش می رسانند. با این حال ، با توجه به تغییرات بازار ، علایق کاربران ، فشارهای رقابتی هر زمان محصولات جدیدی را برای مشتریان جدید در بازارهای مختلف ایجاد می کنند.

 • استارتاپ های اجتماعی

در نهایت به کسب و کاری که کارآفرینان بتوانند مشکلات جامعه را در آن حل کنند و یک جهان بهتر ایجاد کنند، استارت اپ اجتماعی گفته می شود .

هدف اصلی این استارت اپ ها کسب سود نیست بلکه بیشتر کمک به جامعه است که به عنوان نمونه ای از آن موسسات خیریه را می توان نام برد.

تصویر از شتاب دهنده ها
آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

0 نظر در مورد شتاب دهنده ها و استارت اپ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.