سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

سیاسی ترین شبکه اجتماعی توییتر

687 بازدید
سیاسی ترین شبکه اجتماعی توییتر

سیاسی ترین شبکه اجتماعی توییتر

سیاسی ترین شبکه اجتماعی توییتر  . توییتر دقیقا قبل از بحران اقتصاد جهانی شروع به کار کرد و این کمپانی در این مرحله ایجاد شد .

شرکت توییتر در سال 2006 توسط ایوان ویلیامز (Evan Williams ) و بیز استون (Biz Stone ) شروع شد که هر دو کارمند گوگل بودند . آن ها از گوگل برای ساخت بیزینس خود استفا می دهند و بیرون می آیند . اما در ابتدا اصلا قصد ساخت توییتر را نداشتند و تنها می خواستند اپلیکیشنی برای پادکست بسازند به نام ODO  .

بعد این مدتی جک دورسی ( Jack Dorsey ) به گروه انها اضافه می شود ، که  او نیز بر روی اپلیکیشنی برای پیامک و sms کار می کرده است . ایده او به این صورت بود که سیستمی را پیاده سازی کنند تا بتوانند  اسمس گروهی رایگان ارسال کنند .

بعد از مدتی ایوان متوجه جذابیت ایده جک می شود و آن ها تصمیم می گیرند همگی بر روی این ایده کار کنند . با کار کردن بر روی اپلیکیشن ، توییتر متولد می شود .

و از آنجا که اپل اپ پادکست خود را همان زمان منتشر می کند آنها شرکت odo را تعطیل می کنند ، چون جایی برای رقابت آن ها با اپل وجود نداشت و تصمیم می گیرند برروی توییتر تمرکز می کنند .

اما هیچ برنامه و هدفی برای درآمدزایی آن نداشتند لذا توییر نیز هیچ سوددهی نداشت .

و حتی تا سال 2013 بدون آنکه به سود دهی برسد وارد بازار بورس شد . که رکوردی بود که توییتر آن را شکست . وتنها با اسپانسر های خود  جلو می رفت .

اولین توئیت را در سال 2006 جک دورسی ارسال کرد . و این گونه بود که کار توییتر رسما در سال 2006 آغاز شد .

شرکت اصلی توییتر در سانفرانسیسکو واقع شده است . غذا در این شرکت برای کارمندان مجانی است .

توییتر در ابتدا به این صورت بود که هر کس اعلام می کرد که  چه اتفاقی در لحظه برای او در حال رخ دادن است یا در ذهن او در آن لحظه چه می گذرد ؟ ( ?Whats happening? / Whats in your mind  )

در ابتدا هر کاربر تنها می توانست 140 کاراکتر درباره خودش و کاری که در همان لحظه انجام می داد تایپ کند . اما در سال 2014 با تغییر روند کاری توییتر نیز با پیوستن افراد مهم به این نتیجه رسیدند که این محدودیت را به 240 کارکتر تقلیل دهند و هر کاربر حالا می تواند 280 کاراکتر را در هر تویئت خود منتشر کند .

سیاسی ترین شبکه اجتماعی توییتر

توئیت به معنی همان صدای پرنده ها است . نام دفاتر در ساختمان ها نیز براساس نام پرنده ها نام گذاری شده است .

توییتر براساس نوشته هاست (برخلاف اینستاگرام که براساس عکس یا ویدئوهای کوتاه است ) . توییتر به شدت در مسائل سیاسی تاثیر گذار بوده است .

آن ها هیچ برنامه ای درابتدا برای درآمدزایی نداشتند تا اینکه اوباما برای کمپین ریاست جهموری اش در سال 2008 از آن استفاده کرد و باعث ایجاد نقطه عطفی برای توییتر شد . و این گونه بود که آرام آرام سیاسی ترین شبکه اجتماعی توییتر  شد .

در سال 2009 نیز مسائل سیاسی ایران در توییتر بسیار بازتاب گسترده ای داشت . در زلزله هاییتی نیز بازخورد خیلی زیادی در توییتر توسط صلیب سرخ ایجاد شد ، که توانست 8 میلیون دلار برای کمک به زلزله زدگان تنها با توییتر جذب کند اما همچنان درآمدش به سودی تبدیل نمی شد . در سال 2013 ارزش آن وارد بازار بورس شد  و ارزش آن 31 بیلیون دلار برآورد شد .

در این سال آن ها بخش تبلیغات را به توییتر اضافه کردند و توانستند به درآمدزایی برسند . اما همچنان از باقی شبکه های اجتماعی پایین تر بود .

در سال 2014 و 2015 نیز سطح محبوبیت آن پایین تر آمد و افت کرد ، لذا آن ها مجبور شدند تعدادی زیادی از کارمندان شان را اخراج کند.  اما همچنان ادامه دادند .

در بحث های سیاسی در بین اپلیکیشن های موجود همچنان پیشرو  هستند. نکته جالب درباره تویییتر آن است که ، این اپلیکیشن دیتابیس و سیستم جستجوی مخصوص به خود را دارد و برای آن برنامه نویسی از پایه انجام شده است .

جک دورسی از بین بنیانگذاران توییتر همچنان در این شرکت کار می کند  و همچنان سهام این شرکت در حال رشد است.

در واقع توییتر برای نوشتن مقاله ای کوتاه در کمترین و مفیدترین واژه های ممکن کاربرد دارد !

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

0 نظر در مورد سیاسی ترین شبکه اجتماعی توییتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.