0
0

هرآنچه که باید درباره سرویس گیت هاب بدانید 

41 بازدید
سرویس گیت هاب

هرآنچه که باید درباره سرویس گیت هاب بدانید 

اگر بخواهیم از دیدگاهی بالاتر به سرویس گیت هاب نگاه کنیم می‌توان گفت این سرویس یک سرویس مبتنی بر محیط‌های کلود است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا کدهای خود را ذخیره و مدیریت کنند.

علاوه بر این به آنها اجازه می‌دهد تا کدهای خود را ردیابی کرده و بتوانند آنها را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

به‌طورکلی برای درک بهتر گیت‌هاب شما باید دو اصل کلی این سرویس را بدانید و با این دو اصل آشنا شوید که عبارت‌اند از:

  • کنترل نسخه
  • گیت

آشنایی با این دو اصل به شما کمک می‌کند تا بتوانید نحوه کارکردن این سرویس را به‌خوبی بشناسید و بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

فراموش نکنید که گیت‌هاب امروزه از محبوبیت زیادی در میان توسعه‌دهندگان برخوردار است و توسعه‌دهندگان زیادی از آن استفاده می‌کنند.

به‌عبارت‌دیگر می‌توان آن را به‌عنوان یک شبکه اجتماعی برای توسعه‌دهندگان نیز در نظر گرفت.

در این مقاله قرار است شما را با گیت هاب و گیت لب آشنا کنیم و سپس نحوه اتصال اندروید استودیو به گیت هاب و درانتها نحوه دانلود پروژه ها و کتابخانه ها از آن را به شما بیاموزیم . 

آشنایی با سیستم کنترل ورژن و اهمیت آن

پیش از صحبت درباره سیستم گیت هاب اجازه دهید تا با کنترل ورژن بیشتر آشنا شویم. سیستم کنترل ورژن به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا تغییرات کد را در یک پروژه نرم‌افزاری  به‌خوبی ردیابی کنند و از این طریق بتوانند اقدام به مدیریت پروژه‌های خود کنند.

زمانی که یک پروژه نرم‌افزاری رشد و گسترش پیدا می‌کند کنترل ورژن آن از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می‌شود. به‌عنوان‌مثال پروژه وردپرس را در نظر بگیرید. در حال حاضر این پروژه یک پروژه نرم‌افزاری بسیار بزرگ است.

اگر یک توسعه‌دهنده اصلی قصد داشته باشد روی یک بخش خاص از پایگاه‌داده این ابزار و نرم‌افزار کار کند و دسترسی مستقیمی به پایگاه‌داده داشته باشد ممکن است مشکلات امنیتی بسیار زیادی را به وجود بیاورد.

این در حالی است که کنترل ورژن به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با خیالی راحت از طریق انشعابات و ادغام‌ها پروژه خود را مدیریت کنند.

با استفاده از قابلیت انشعاب ، یک توسعه‌دهنده می‌تواند بخشی از کد خود را کپی کند. در ادامه توسعه‌دهنده می‌تواند با خیالی راحت تغییراتی را در آن بخش ایجاد کند.

دقت داشته باشید که این تغییرات هیچ‌گونه اثری روی شرایط کلی پروژه نخواهند داشت و همین عامل نیز باعث افزایش امنیت پروژه‌های نرم‌افزاری شما می‌شود.

در ادامه زمانی که توسعه‌دهنده مطمئن می‌شود که آن بخش از کدی که تغییر پیدا کرده است به‌درستی کار می‌کند می‌تواند آن قطعه کد را دوباره داخل پروژه اصلی ادغام کرده و از آن در پروژه نرم‌افزاری اصلی نیز استفاده کند.

دقت داشته باشید که در یک سیستم کنترل ورژن تمام این تغییرات ردیابی می‌شوند و در صورت نیاز می‌توانید آنها را به حالت اول برگردانید.

در واقعروند کار به این صورت است که شما نرم افزار های مختلف را می توانید به حساب گیت خود متصل کنید .

اگر به صورت گروهی بر روی یک پروژه کار می کنید ، بعد از تغییر می توانید ورژن جدید را به پروژه اصلی commit و یا در واقع ارسال کنید . 

بدین صورت شما تمام تاریخچه تغییرات را دارید و مشخص است هر بخش از کد توسط کدام توسعه دهنده بارگذاری شده است و در لحظه تمام اعضای گروه به آخرین تغییرات دسترسی دارند . 

در صورتی که هر مشکلی در پروژه به وجود بیاید با داشتن نسخه های قبلی می توانید به آن ها بازگشت کنید . 

سیستم گیت و اهمیت آن

آشنایی با سیستم گیت و اهمیت آن

در ادامه صحبت درباره سیستم گیت هاب و کنترل ورژن اجازه دهید تا به معرفی سیستم گیت بپردازیم و توضیحاتی را درباره این سیستم در اختیار شما قرار دهیم.

اگر بخواهیم سیستم گیت را تعریف کنیم می‌توان گفت این سیستم به طور خاص یک سیستم کنترل ورژن توزیع شده و متن‌باز است که توسط Linus Torvalds در سال 2005 طراحی و ساخته شده است.

دقت داشته باشید که این سیستم کنترل ورژن یک سیستم توزیع شده است.

این موضوع به این معناست که هر توسعه‌دهنده می‌تواند به‌راحتی هرچه تمام به کل پایگاه‌داده کدهای خود و تاریخچه‌ای که دارد دسترسی داشته باشد و برای این کار کافی است که از کامپیوتر شخصی خود استفاده کند.

این ویژگی بسیار مهم است که به توسعه‌دهندگان امکان استفاده از قابلیت‌های انشعاب و ادغام را فراهم می‌کند.

آشنایی مقدماتی با سیستم گیت هاب

حال در این بخش به بررسی سیستم گیت هاب می‌پردازیم و اطلاعاتی را درباره خود این سیستم در اختیار شما قرار خواهیم داد.

گیت‌هاب سرویسی است که یک سیستم میزبانی از مخزن گیت و مبتنی بر کلود را به شما ارائه می‌دهد.

در اصل این سیستم ابزاری است که استفاده از سیستم گیت برای کنترل ورژن و همکاری داشتن با سایر توسعه‌دهندگان و افراد و تیم‌ها را برای شما ساده‌تر می‌کند.

رابط کاربری این سیستم بسیار کاربرپسند بوده و حتی کدنویسان مبتدی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

درصورتی‌که از گیت‌هاب استفاده نکنید استفاده از سرویس گیت برای شما بسیار سخت و پیچیده خواهد بود و نیازمند دانش فنی بسیار زیادی نیز خواهد بود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید گیت‌هاب امروزه به‌قدری کاربرپسند است که بسیاری از افراد از آن برای مدیریت پروژه‌هایی از انواع دیگر مانند نوشتن کتاب نیز استفاده می‌کنند.

امروزه هرکسی می‌تواند در این سیستم ثبت‌نام کرده و یک مخزن کد عمومی را به‌صورت رایگان ایجاد کند.

امروزه بسیاری از کسب‌وکارها نیز مخازن کدهای خود را در این سرویس به‌صورت توزیع‌شده به اشتراک گذاشته و یک روش همکاری بسیار خوب را میان اعضای تیم خود ایجاد می‌کنند.

سرویس گیت هاب چه ویژگی‌های مهمی دارد؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس گیت هاب این است که شما می‌توانید به بهترین شکل ممکن پروژه‌های خود را مدیریت کنید.

گیت‌هاب سرویسی است که در آن مدیران پروژه و توسعه‌دهندگان گرد هم می‌آیند تا بتوانند کارها و فعالیت‌های مختلف خود را هماهنگ کنند.

این کار باعث می‌شود تا پروژه‌ها به شکل بهتر و شفاف‌تری مدیریت شوند.

ویژگی مهم دیگر این سرویس این است که امنیت پروژه‌های نرم‌افزاری شما را با استفاده از پکیج‌هایی که ارائه می‌کند افزایش می‌دهد.

دقت داشته باشید که پکیج‌های این سرویس به‌صورت متن‌باز به شما ارائه می‌شوند و شما می‌توانید بر حسب نیاز خود از هریک از آنها استفاده کنید.

این سرویس می‌تواند مدیریت اعضای تیم را برای شما به شکل موثرتری انجام دهد.

ابزارهایی که امروزه در این سرویس منتشر شده‌اند از جمله Issue و Pull Request Locking به اعضای تیم کمک می‌کند تا بتوانند روی کدهای خود تمرکز داشته باشند.

مزیت مهم دیگری که گیت‌هاب برای شما دارد این است که شرایط بهتری را برای کدنویسی توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند.

Pull requestهایی که در این سرویس وجود دارد به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا کدهای جدید خود را بررسی، پیشنهاد و تست کنند. اعضای تیم می‌توانند قبل از تغییر کد منبع هرگونه پیاده‌سازی را پیشنهاد کرده و روی آن با یکدیگر بحث کنند.

مزایای سرویس گیت هاب

آشنایی با سایر مزایای سرویس گیت هاب

اگر بخواهیم مهم‌ترین مزایای استفاده از سرویس گیت هاب را بیان کنیم بدون شک در رتبه نخست باید به بررسی این مسئله بپردازیم که گیت‌هاب سرویسی است که امنیت کدهای شما را به میزان زیادی افزایش می‌دهد.

در واقع در این سرویس ابزارهای خاصی مبتنی بر کلود مورداستفاده قرار می‌گیرند که می‌توانند امنیت کدهای شما را به میزان زیادی افزایش دهند.

این ابزارها می‌توانند آسیب‌پذیری‌های موجود در کدهای شما را به بهترین شکل ممکن شناسایی کرده و به شما اطلاع دهند.

یکی از کاربردی‌ترین این ابزارها ابزار Dependency Graph است که تمام کتابخانه‌های پروژه شما را لیست کرده نقص‌های امنیتی موجود در آنها را به شما هشدار می‌دهد.

به این ترتیب شما می‌توانید آسیب‌پذیری‌های موجود در پروژه خود را تشخیص دهید.

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم استفاده از گیت‌هاب این است که شما می‌توانید به شکل بهتری از کدهای خود در این سرویس میزبانی کنید.

در واقع تمام کدها و داکیومنت‌هایی که شما برای پروژه خود ایجاد می‌کنید همگی در یک مکان قرار می‌گیرند.

امروزه میلیون‌ها مخزن در گیت‌هاب وجود دارد که هر مخزن دارای ابزارهای مخصوص به خود بوده و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این ابزارها به شما در میزبانی و انتشار اپلیکیشنی که دارید کمک می‌کند.

چگونه باید از گیت و گیت‌هاب استفاده کنیم؟

در این بخش قصد داریم یک نمای کلی از نحوه کار با گیت و سرویس گیت هاب را در اختیار شما قرار دهیم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری را این سرویس‌ها کار کنید.

برای این کار در گام اول باید یک حساب کاربری در سایت گیت‌هاب ایجاد کنید و اطلاعات موردنیاز را در آن وارد کنید. درصورتی‌که قبلا این کار را انجام داده‌اید کافی است که وارد حساب کاربری خود شوید و اطلاعات موردنیاز برای ورود به سیستم را وارد کنید.

حال برای تست کردن کافی است که یک مخزن جدید با نام repo ( یا هر نام با معنایی که دوست دارید ) ایجاد کنید.

این مخزن جایی است که شما باید کدها و داکیومنت‌های خود را داخل آن ذخیره کنید تا بتوانید در آینده به این اطلاعات دسترسی کنید.

در ادامه شما باید یک فایل را برای خود ایجاد کنید. در گام بعدی شما باید یک commit را ایجاد کنید.

هر زمان که شما یک فایل را ایجاد می‌کنید یا آن را تغییر می‌دهید در واقع شما یک Git commit را ایجاد می‌کنید که نسخه جدید ایجاد شده را برای شما ذخیره می‌کند.

چه تفاوت‌هایی میان گیت‌هاب و گیت‌لب وجود دارد؟

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که میان گیت‌هاب و گیت لب وجود دارد مربوط به تعداد انواع مخازنی است که در هریک از این دو سرویس وجود دارد.

در سرویس گیت هاب به طور کلی دو نوع مخزن وجود دارد که اولی مربوط به پروژه‌های متن‌باز بوده و به‌صورت عمومی در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌گیرد؛ بنابراین کدهایی که توسعه‌دهنده یا برنامه‌نویس داخل این مخزن‌ها قرار می‌دهد توسط تمام افراد قابل‌دسترس است. 

البته جالب است بدانید برای ارائه رزومه کاری و نحوه کدنویسی خود و تسلط به آن ، اگر قصد دارید در شرکتی معتبر استخدام شوید ، می توانید به عنوان رزومه کاری برای بررسی تخصص تان لینگ پروژه ای که در گیت هاب منتشر کرده اید را برای مدیر فنی شرکت مربوطه ارسال کنید تا میزان تخصص شما را بسنجند . 

این موضوع باعث افزایش اعتبار شما می شود . 

نوع دوم نیز مخازن خصوصی است.

این نوع مخازن برای فعالیت‌های خصوصی سازمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و سازمان‌ها می‌توانند کدهای خود را با امنیت بالایی در این مخازن ذخیره کرده و روی این کدها همکاری داشته باشند.

همچنین سازمان ها مطمئن هستند همیشه پروژه ها را در فضایی ابری به صورت ذخیره شده دارند و بایت نسخه پشتیبان آن ها با خیال راحت فعالیت می کنند .

در سرویس گیت‌لب به طور کلی چهار نوع مخزن وجود دارد. نوع اول مخزن کامیونیتی است که به‌صورت رایگان در اختیار تمام توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد.

نسخه اینترپرایز در واقع به‌عنوان نسخه پولی این سرویس شناخته می‌شود که ویژگی‌های بیشتری را نسبت به نوع کامیونیتی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

Com از دیگر انواع مخازن در سرویس گیت‌لب به شمار می‌آید که در آن شما می‌توانید از SaaS برای مخازن عمومی یا خصوصی خود استفاده کنید.

آخرین نوع از مخازن این سرویس نیز Io است که در آن شما می‌توانید مخزن مدنظر خود را برای مدت‌زمانی محدود اجاره کنید.

گیت لب یک فضای ابری مانند گوگل درایو برای ذخیره سازی پروژه هاست . 

در صورتی که در مقام مقایسه گیت هاب مانند یک شبکه اجتماعی مثل لینکداین برای علاقه مندان به برنامه نویسی در هر حوزه و زبان و منبعی برای دسترسی به هزاران کتابخانه منبع باز است که همچنین فضایی برای استفاده خصوصی سازمانی و شخصی را نیز برای کاربرانش فراهم می کند . 

آشنایی با رابط کاربری سرویس گیت هاب

زمانی که وارد حساب کاربری خود در سرویس گیت هاب می‌شوید می‌توانید انواع مختلف شاخه‌هایی که در حال کارکردن روی آنها هستید را مشاهده کنید.

ریپازیتوری در واقع مخزنی است که شما می‌توانید پروژه و همین‌طور تمام وابستگی‌های آن را داخل این مخزن نگهداری کنید.

برای ساخت یک ریپازیتوری جدید شما باید روی گزینه Create a new repository  کلیک کنید. با این کار وارد بخشی می‌شوید که باید برخی از موارد را به ریپازیتوری خود اضافه کنید که یکی از مهم‌ترین آنها فایل README است.

README در واقع اولین فایلی است که در یک ریپازیتوری ایجاد می کنیم تا مشخص کنیم این ریپازیتوری شامل چه مواردی است و به چه صورت قابل استفاده است ؟ 

در این بخش همچنین شما مشخص می‌کنید که ریپازیتوری شما به‌صورت عمومی یا خصوصی باشد.

دقت داشته باشید ریپازیتوری خصوصی بیشتر برای سازمان‌ها و کسب‌وکارها مفید است که قصد دارند کدهای خود را کاملا شخصی نگه داشته و از انتشار آن جلوگیری کنند.

از طرف دیگر ریپازیتوری‌های عمومی برای افرادی که قصد توسعه نرم‌افزارهای متن‌باز و منبع‌باز را دارند می‌تواند مفید واقع شود و البته شما برای انتشار نمونه‌کارهای خود نیز می‌توانید از این نوع ریپازیتوری استفاده کنید.

پس از ساخت ریپازیتوری وارد صفحه‌ای می‌شوید که داده‌های مربوط به ریپازیتوری شما در آن قرار دارد.

کسانی که برای به عنوان برنامه نویسان و توسعه دهندگان یک زبان کار میکنند و همچنین به دنبال برندسازی هستند ، می توانند انواع کتابخانه ها و سورس ها را در گیت هاب به شکل عمومی برای استفاده همگانی منتشر کنند . 

در گیت‌‌هاب شخصی یک commit را ایجاد می‌کنید شما به‌راحتی می‌توانید آن را مشاهده کنید (این مسئله به‌نوعی مانند زمانی است که شخصی یک فایل را ذخیره می‌کند).

بسته به نحوه راه‌اندازی یک مخزن شما ممکن است بتوانید انشعابات جدیدی را نیز ایجاد کنید و از این طریق اقدام به ساخت commitهای خود کنید.

زمانی که شما تغییراتی را در کد ایجاد می‌کنید می‌توانید از طریق pull request تایید کنید که آن کد به شاخه اصلی بازگردد.

pull request در اصل به این منظور صورت می‌گیرد که از مسئول آن شاخه از کدها بخواهید که کدهای شما را ثبت کند. علاوه بر این با این کار شما به آن شخص اجازه می‌دهید تا بررسی کند که شما دقیقا چه چیزی را در کدهای تغییر داده‌اید.

درصورتی‌که قصد دارید بخشی از کدها یا کل کدهای خود را در حساب شخصی خود به طور کامل تغییر دهید می‌توانید برای انجام این کار روی دکمه Fork کلیک کنید.

بسته به نحوه راه‌اندازی یک مخزن شما ممکن است بتوانید انشعابات جدیدی را نیز ایجاد کنید و از این طریق اقدام به ساخت commitهای خود کنید.

نکات مهمی که باید درباره سرویس گیت هاب بدانید

یکی از نکات بسیار مهمی که باید درباره سرویس گیت هاب بدانید این است که شما می‌توانید از آن برای به اشتراک گذاشتن کدهای خود با سایر توسعه‌دهندگان یا مشتریان خود استفاده کنید.

امروزه بسیاری از سازمان‌های بزرگ در سراسر دنیا نیز از این سرویس برای راحت‌تر کردن کار اعضای تیم توسعه‌دهنده خود استفاده می‌کنند.

همین مسئله نیز نشان‌دهنده کیفیت بالای خدماتی است که در حال حاضر توسط گیت‌هاب به شما ارائه می‌شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در سال 2020 بیش از 60 میلیون مخزن جدید در این سرویس ایجاد شده است که نشان‌دهنده این است که روز‌به‌روز به تعداد کاربران این سرویس در حال افزوده شدن است.

آمار جالب دیگری که باید درباره این سرویس بدانید این است که در حال حاضر بالغ بر 56 میلیون توسعه‌دهنده مختلف در حال کارکردن با این سرویس هستند.

پس اگر شما هم به دنبال سرویسی هستید که بتوانید از آن برای مدیریت پروژه‌های نرم‌افزاری خود استفاده کنید بدون شک گیت‌هاب یکی از بهترین گزینه‌هایی خواهد بود که پیش روی شما قرار دارد.

سرویس گیت هاب سرویسی بسیار قدرتمند است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید پروژه‌های نرم‌افزاری خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید.

این سرویس قابلیت‌ها و امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا امنیت پروژه‌های نرم‌افزاری خود را به میزان زیادی افزایش دهید.

علاوه بر این باید دقت داشته باشید که گیت‌هاب سرویسی است که امکانات کدنویسی جذاب و ابزارهای همکاری تیمی را نیز به شما ارائه می‌دهد.

استفاده از این سرویس می‌تواند از جهات مختلف برای توسعه‌دهندگان مفید و کاربردی باشد و به همین علت نیز در حال حاضر افراد زیادی از این سرویس استفاده می‌کنند.

اتصال اندروید استودیو به گیت هاب 

قطعا یکی از جذاب ترین ویژگی ها برای یک برنامه نویس در هر نرم افزاری آن است که از کارهایی که زمانش را به شکلی تلف می کند و شامل کارهای تکراری و دستی است اجتناب کند . 

باید بدانید که نرم افزارهایی مانند اندروید استودیو یا vscode یا phpftorm می توانند به گیت هاب متصل شوند و در حساب شما با پروژه ای که تعریف کرده اید سینک شوند . 

این موضوع به خصوص زمانی اهمیت پیدا می کند که شما در یک تیم یا سازمان مشغول به انجام پروژه هستید و باید تغییرات را به صورت مداوم با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید . 

برای اتصال اندروید استودیو  به گیت هاب :

یک اکانت در گیت هاب بسازید : www.github.com

گیت را از آدرس https://git-scm.com/downloads دانلود کرده و بر روی یستم خود نصب کنید 

وارد اندروید استودیو شوید ، پروژه خود را باز کنید و به منوی File -> Settings -> Version Control -> Git   بروید .

بر روی دکمه test کلیک کنید تا از نصب درست گیت مطمئن شوید .

به منوی File -> Settings -> Version Control -> GitHub بروید و نام کاربری یا همان ایمیل و پسورد حساب کاربری خود در گیت هاب را وارد کنید تا به آن متصل شود .

سپس به مسیر VCS -> Import into Version Control -> Share Project on GitHub بروید نام ریپازیوری ( Repository ) خود را انتخاب کنید و دکمه share را بزنید 

در پنجره بعدی پس بررسی همه گزینه ها برای انتقال تمام فایل ها و فولدرهای مورد نیاز گزینه ok را بزنید . 

در نهایت پروژه شما به ریپازیتوری مورد نظرتان منتقل شده است و پس از انتقال کامل پیام انتقال موفقیت آمیز به شما نشان داده می شود . 

برای روی پیام Successfully shared project on GitHub کلیک کنید تا به گیت هاب برای مشاهده پروژه خود منتقل شوید . 

برای دفعات بعد تنها کافیست بر روی دکمه vcs کلیک کنید .

در پنجره باز شده پروژه را انتخاب کنید و یک کامیت جدید برای ارسال مجدد بنویسید . 

در واقع شما در commit توضیح می دهید چه تغییراتی را اعمال کرده اید .

روی push commit کلیک کنید .

 

 

دانلود پروژه و کتابخانه از گیت هاب 

گیت هاب منبعی از پروژه ها و کتابخانه هاست . 

به طور اختصاصی اگر بخواهیم از گیت هاب برای اندروید استفاده کنیم دو روش برای آن وجود دارد . 

می توان گفت 99/9 درصد کتابخانه های اندروید در گیت هاب منتشر شده اند و نحوه استفاده آن ها در ریپازیتوری های عمومی منتشر شده است . 

روش اول برای استفاده از این کتابخانه ها آن است که تنها به صفحه اصلی کتابخانه در گیت هاب مراجعه کنیم فایل آدرس را بردایم و در بخش منیفست پروژه در بخش dependenci ها پیست کنیم . 

 

کتابخانه های اندروید در اتصال اندرید استودیو به سرویس گیت هاب

 

اما روش دوم آن است که برای استفاده بیشتر از یک کتابخانه خاص که بخش های بیشتری در آن وجود دارد و حتما باید صفحات دیگر آن را در پروژه ایجاد کنیم ، پروژه مورد نظررا دانلود کنیم .

پروژه دانلود شده را هم می توان در اندروید استودیو باز کرد و هم می توان تک تک صفحات آن را در برنامه ه و ادیتور های دیگر بررسی کرده و موارد مورد نیاز را استخراج کنیم . 

قطعا برای استفاده از پروژه های متن باز روش دوم را پیشنهاد می کنیم . 

چون ممکن است ورژن منابع استفاده شده و api پروژه دانلود شده با اندرویداستودیو شما یکسان نباشد که قطعا شما را با مشکلات دیگری روبرو می کند  

از جمله سینک نشدن پروژه و بهم ریختن تنظیمات اندروید استودیو شما . 

اما برای دانلود پروژه تنها کافیستبر روی دکمه clone and download  یا code ، تنها دکمه سبز رنگ بزرگ در سمت راست توضیحات پروژه کلیک کنید . 

کتابخانه های اندروید در اتصال اندرید استودیو به سرویس گیت هاب

 
آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی
علاقه‌مند و فعال در زمینه برنامه نویسی سمت وب و همچنین مدرس وب و برنامه نویسی اندروید هستم. از زمان دانشجویی برنامه نویسی کار میکردم . اما از سال ۹۴ به صورت تخصصی تر به برنامه نویسی روی آوردم و از سال ۹۶ شروع به تدریس برنامه نویسی وب و اندروید کردم. https://novindevelopers.com/about/

نظرات

0 نظر در مورد هرآنچه که باید درباره سرویس گیت هاب بدانید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.