0
0

آموزش نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو

45 بازدید
سؤال پرسیدن در استک اورفلو

آموزش نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو

اگر شما هم اهل فناوری و برنامه‌نویسی باشید، احتمالاً اسمی از استک اورفلو شنیده‌اید. این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد تا سؤالات خودشان را در زمینه‌های مربوط به تکنولوژی و فناوری بپرسند. البته واکنش کاربران نسبت به سؤالات پرسیده شده، می‌تواند کاملاً مثبت و یا منفی باشد؛ ازاین‌رو شما پیش‌ازاین که بخواهید بدانید چگونه در این سرویس سؤال بپرسید، باید بدانید که نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو چگونه است؟ ما در این مطلب به‌صورت کامل دراین‌خصوص صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با سرویس استک اورفلو

استک اورفلو (Stack Overflow) یک وب‌سایت پرسش‌وپاسخ است که در آن می‌توانید در خصوص طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با فناوری و یا برنامه‌نویسی، سؤال کنید.

در این سیستم، پس از پرسش سؤال، کاربران مختلف این امکان را دارند تا به سؤال پرسیده شده، پاسخ دهند.

سرویس استک اورفلو همچنین دارای یک سیستم رأی‌گیری بوده که به کاربران اجازه می‌دهد بهترین سؤالات و یا پاسخ‌ها را برای مشکلات به خصوصی، مشخص و انتخاب کنند.

باید بدانید که شما تنها در حالتی می‌توانید به یک پرسش کارآمد در خصوص سؤالی که دارید، دست پیدا کنید که بدانید نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو به چه صورت است؟

درصورتی‌که سؤال خود را به بهترین نحو ممکن مطرح کنید، نه‌تنها به یک پاسخ مطمئن دست می‌یابید، بلکه پاسخ شما در سریع‌ترین زمان ممکن داده خواهد شد.

 

مراحل مختلف سؤال پرسیدن در استک اورفلو :  

اما باید بدانید که پرسیدن سؤال در استک اورفلو به آن آسانی که فکرش را می‌کنید، نخواهد بود.

قواعد و قوانینی وجود دارند که باید نسبت به آن‌ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید یک سؤال درست را مطرح کنید؛ ازاین‌رو برای اینکه به بهترین سؤال و پاسخ ممکن در استک اورفلو دست پیدا کنید، ما مراحل مختلف سؤال پرسیدن را برای شما شرح خواهیم داد.

اگر قصد سؤال پرسیدن در استک اورفلو را داشته باشید، باید مراحل زیر را طی کنید:

  • مرحله اول: قبل از پرسیدن سؤال
  • مرحله دوم: پرسیدن سؤال
  • مرحله سوم: پیگیری برای پاسخ سؤال

هرکدام از این مراحل نیز دارای اقداماتی هستند که باید برای دستیابی به یک پاسخ جامع و مطمئن انجام دهید.

اجازه دهید تا این مراحل را به‌صورت کامل به شما معرفی کنیم.

 

مرحله اول: قبل از پرسیدن سؤال

مرحله اول شامل اقداماتی می‌شود که قبل از پرسیدن سوال باید آن‌ها را طی کنید.

این مراحل دارای نکات خاصی بوده که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت؛ پس همراه ما باشید.

 

از تکراری نبودن سؤال خود در استک اورفلو مطمئن شوید

 

تکراری نبودن سؤال

پیش از هر چیزی در ابتدا شما باید بررسی کنید که آیا سؤال شما، قبلاً در این وب‌سایت پرسیده شده است یا خیر?

برای دست پیداکردن به چنین سؤالی، انجام یک جستجوی آنلاین ساده نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

درصورتی‌که سؤال شما تکراری بوده و یا اینکه پیش‌ازاین به آن پاسخی داده شده باشد، ممکن است توسط مدیران سایت استک اورفلو بسته شود.

برای انجام این کار شما می‌توانید کلیدواژه‌های سؤال خودتان را مشخص کرده و سپس بگردید و ببینید که آیا آن پرسش وجود دارد یا خیر.

همچنین می‌توانید یک عبارت خاص از سؤال خودتان را جستجو کنید و یا با استفاده از تگ‌ها آن‌ها را در قسمت‌های مختلف پیدا کنید.

درصورتی‌که بعد از جستجوی مناسب، سؤالی مرتبط با سؤال خود پیدا نکردید، می‌توانید سؤال موردنظر خود را مطرح کنید؛ ازاین‌رو یکی از مهم‌ترین نکات در خصوص سؤال پرسیدن در استک اورفلو این است که یک سؤال خاص و منحصربه‌فرد بپرسید.

 

بررسی سؤال

مرحله دوم سؤال پرسیدن در استک اورفلو این است که قبل از مطرح‌کردن آن، چند بار آن را پیش خودتان مرور کنید.

سؤال شما باید کاملاً توسط خود و یا یکی از افراد آشنا، پیش از مطرح‌شدن، بررسی شود؛ ازاین‌رو مطمئن خواهید بود که این سؤال کاملاً واضح و مختصر بوده و به کاربران این امکان را می‌دهد تا هدف دقیق شما را در خصوص طرح سؤال، درک کنند.

بررسی سؤال توسط فرد مطرح‌کننده همچنین موجب می‌شود تا افراد سریع‌تر بتوانند به آن پاسخ دهند.

ازاین‌رو باید به این نکته اشاره کرد که سعی کنید سؤال شما تا حد ممکن دقیق باشد؛ زیرا این امر به کاربران اجازه می‌دهد مشکل شما را بهتر بفهمند و راحت‌تر به آن پاسخ دهند.

یکی از راه‌های بررسی سؤال در استک اورفلو این است که آن را چند بار قبل از ارسال یادداشت کرده و افکار خودتان را به‌خوبی مشخص کنید.

 

برای سؤال خود در استک اورفلو، عنوان مناسب پیدا کنید

 

پیداکردن عنوان مناسب

از دیگر مواردی که در خصوص سؤال پرسیدن در استک اورفلو باید موردتوجه شما قرار بگیرد، این است که دست به انتخاب یک عنوان مناسب بزنید.

عنوان انتخاب شده از سوی شما برای پرسیدن سؤال، باید کاملاً واضح و توصیفی باشد.

به یاد داشته باشید که این عنوان سؤال است که می‌تواند توجه کاربران را به سؤال جلب کرده و آن‌ها را برای پاسخ‌دادن به آن، ترغیب کند.

عنوان واضحی که مشکل شما را به طور خلاصه مطرح می‌کند، به سایر کاربران کمک می‌کند تا بدانند آیا پاسخی برای سؤال شما در اختیار دارند یا خیر؟

بسیاری از سؤالات غلط و دارای اشکال این است که دارای عنوانی بسیار مبهم هستند.

برای مثال عنوان “خطا در کد” عنوانی است که کاربران نمی‌توانند به‌خوبی نسبت به سؤال فرد مطرح‌کننده، موضع مشخصی بگیرند؛ به همین دلیل بهتر است تا دست به انتخاب یک عنوان دقیق و مرتبط با سؤالی که قصد پرسیدن در استک اورفلو را دارید، بزنید.

اگر برای پیداکردن یک عنوان جهت پرسیدن سؤال در استک اورفلو مشکل دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا نوشتن عنوان را در مرحله آخر پرسیدن سؤال، قرار دهید.

 

بسط دادن عنوان سؤال

یکی از بهترین نکات در خصوص نحوه سؤال پرسیدن در استک اورفلو این است که عنوان سؤال خودتان را در ابتدا به‌خوبی بسط دهید.

عنوان شما مانند دریچه‌ای برای ورود به سؤال است؛ ازاین‌رو در مقدمه سؤال خود سعی کنید تا یک خلاصه‌ی کوتاه از مشکل خود را مطرح کنید که به‌عنوان شما مرتبط باشد.

پس از آن کم‌کم سعی کنید تا حواشی و نکات جانبی سؤال خود را مطرح کنید.

یکی از راه‌هایی که می‌تواند پس از بسط دادن به‌عنوان سؤال پرسیده شده در استک اورفلو تأثیر سؤال را افزایش دهد این است که نحوه برخورد خود را با مشکل و محدودیت‌هایی که حل آن را برای شما دشوار کرده است را توضیح دهید.

 

از دادن اطلاعات اضافی در بدنه سؤال خود اجتناب کنید

 

ارائه اطلاعات کافی

اگر قصد سؤال پرسیدن در استک اورفلو را دارید، نباید در بدنه سؤال خود، اطلاعات زیادی را قرار دهید.

سعی کنید سؤال خود را هرچه ساده‌تر و با حاشیه و شاخ‌وبرگ کمتر مطرح کنید.

گنجاندن اطلاعات بیش از حد می‌تواند شما را با مشکل مواجه کند و کاربران را از پی‌بردن به مشکل اصلی شما دور کند.

به یاد داشته باشید که کاربران برای پاسخ‌دادن به سؤال شما نیاز دارند تا بدنه سؤال شما را به‌خوبی تجزیه‌وتحلیل کنند.

وجود اطلاعات اضافی در این قسمت، مانع از درک هرچه بهتر کاربران خواهد شد.

دیده شده است که بسیاری از افراد برای آن که در خصوص یک قسمت از کد خود، پاسخی پیدا کنند، تمام کد را در بدنه سؤال خود قرار می‌دهند.

این‌گونه سؤال پرسیدن در استک اورفلو به‌ندرت منجر به دستیابی به پاسخ خواهد شد.

 

ورود و یا ثبت‌نام

نکته‌ای که بسیاری از افراد تازه‌کار و یا کسانی که برای اولین بار قصد سؤال پرسیدن در استک اورفلو را دارند با آن مواجه می‌شوند، این است که فراموش می‌کنند برای دستیابی به سؤال، نیاز است تا به این سایت ورود پیدا کرده و یا ثبت‌نام خودشان را تکمیل کنند.

باید به این نکته اشاره کرد که برای ارسال سؤال در استک اورفلو نیاز است تا وارد حساب گوگل خود از طریق ایمیل و یا فیس‌بوک شوید.

درصورتی‌که نیاز به ثبت‌نام در این سایت دارید، به آدرس stackoverflow.com رفته و بر روی پیوند “ثبت‌نام” در نوار وضعیت بالای صفحه کلیک کنید.

بعد از آن نیاز است تا دستورات را جهت افتتاح حساب خود دنبال کرده و در نهایت “ورود به سیستم” را انتخاب کنید.

 

مرحله دوم: پرسیدن سؤال

حالا به مرحله دوم از سوال پرسیدن می‌رسیم که خود دارای چندین بخش است. برای آشنایی با این بخش‌ها در ادامه ما را همراهی کنید.

 

سؤال خود را در استک اورفلو مطرح کنید

 

پرسیدن سؤال

حال که مرحله اول، یعنی نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو را یاد گرفتید، زمان آن رسیده است تا سؤال خودتان را در این وب‌سایت از کاربران بپرسید.

برای انجام این کار نیاز است تا بر روی دکمه “پرسش سؤال” کلیک کنید.

ابتدا به صفحه اصلی سایت استک اورفلو مراجعه کرده و پس از آن در گوشه سمت راست، بالای صفحه، دکمه “پرسیدن سؤال” (Ask Question) را فشار دهید.

 

قبول مقررات سایت

پس از آن که بر روی دکمه پرسیدن سؤال در این وب‌سایت کلیک کردید، سایت مجموعه مقررات و قوانین خود را برای پرسیدن سؤال در استک اورفلو به شما نشان خواهد داد.

بعد از اینکه این قسمت را مطالعه کردید، می‌توانید بر روی کادر کنار، علامت زده و پس از آن بر روی دکمه “ادامه” کلیک کرده و آماده سؤال پرسیدن در stackoverflow شوید.

 

پرکردن اطلاعات

در این قسمت نیاز است تا به‌صورت کامل تمامی اطلاعات لازم را پر کنید.

طبق نکاتی که در خصوص نحوه صحیح سؤال پرسیدن در سایت استک اورفلو به شما آموزش دادیم، می‌توانید عنوان خود را وارد کرده و در قسمت بدنه نیز سؤال خود را بپرسید.

به یاد داشته باشید که بعد از مطرح‌کردن سؤال، چند بار آن را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که هیچ غلط املایی، نگارشی و یا مفهومی در سؤال شما وجود نداشته باشد.

با انجام این کار از پاسخ اشتباه دادن کاربران دیگر به خودتان، جلوگیری خواهید کرد.

قدم بعد این است که بر روی قسمت “پست کردن سؤال خود” کلیک کرده و منتظر شوید تا سؤال شما ارسال شود.

 

اضافه‌کردن برچسب

بسیاری از افراد در حین سؤال پرسیدن در استک اورفلو از برچسب‌ها و یا تگ‌ها استفاده نمی‌کنند، اما به یاد داشته باشید که استفاده از این برچسب‌ها می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

در زمانی که شروع به تایپ سؤال خود در قسمت بدنه می‌کنید، سیستم استک اورفلو به‌صورت خودکار برچسب‌های احتمالی را برای کمک به شما در پیداکردن پاسخ مناسب، پیشنهاد خواهد کرد.

هرکدام از این برچسب‌ها دارای توضیحات مختصری هستند که پیشنهاد می‌کنیم قبل از استفاده کردن تگ‌ها، آن‌ها را مطالعه کنید.

استفاده کردن از یک برچسب نادرست می‌تواند به‌صورت جدی شما را از رسیدن به پاسخ سؤالتان، دور کند.

از مهم‌ترین تگ‌هایی که باید در رابطه‌ با موضوع خود اضافه کنید می‌توان به تگ مربوط به زبان، کتابخانه و API اشاره کرد.

مرحله سوم: پیگیری برای پاسخ سؤال

حالا نوبت آن رسیده مرحله سوم را برای شما شرح دهیم. مرحله سوم که پیگیری برای پاسخ سوال است، دارای چندین بخش است که به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

برای پیگیری سؤال، به سؤال مطرح شده بازگردید

 

 

بازگشت به سؤال پرسیده شده

بعد از سؤال پرسیدن در استک اورفلو نیاز است تا به این وب‌سایت بازگردید.

بدین صورت می‌توانید به‌سادگی متوجه شوید که آیا کسی به سؤال پرسیده شده شما پاسخ داده است یا خیر.

درصورتی‌که چندین سؤال در استک اورفلو پرسیده‌اید یا اینکه عنوان دقیق سؤالی که اخیراً مطرح کرده‌اید را به یاد ندارید، می‌توانید از طریق جستجوی نام کاربری خود، به سؤالات پرسیده شده، دستیابی پیدا کنید.

 

گوش‌کردن و شنیدن نظرات

به یاد داشته باشید که تنها در صورتی می‌توانید به پاسخ درست دست پیدا کنید که به‌خوبی نظرات داده شده به سؤال خود را مطالعه کرده و یا با کاربران ارتباط برقرار کنید.

بسیاری از افرادی که به سؤال شما پاسخ می‌دهند، افرادی هستند که مدت زیادی است با سرویس استک اورفلو همکاری می‌کنند.

توجه کردن و شنیدن نظرات آن‌ها می‌تواند به شما در خصوص نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو کمک فراوانی کند.

از دیگر راه‌هایی که می‌تواند به شما برای دستیابی به سؤال پرسیده شده در استک اورفلو کمک کند، می‌توان به باز گذاشتن مرورگر پس از ویرایش کردن پست و پاسخ‌دادن به سؤالات سایر کاربران اشاره کرد.

 

راه‌حل‌های ارائه شده توسط کاربران استک اورفلو را امتحان کنید

 

 

انتخاب راه‌حل موردنظر و اجرای آن

اکنون شما یک سؤال صحیح و درست را در استک اورفلو مطرح کرده‌اید و کاربرانی به سؤال شما پاسخ داده‌اند.

حال زمان آن رسیده است که بهترین پاسخ را برگزیده و آن را اجرایی کنید.

درصورتی‌که پاسخ ارائه شده به شما توانسته باشد مشکل موردنظر را برطرف کند، می‌توانید از طریق علامت سبزرنگ در زیر پاسخ، به کاربر امتیاز و یا نمره دهید.

این امر همچنین نشان‌دهنده این نکته است که سؤال موردنظر به پایان رسیده است و به کاربر پاسخ‌دهنده امتیاز مشارکت تعلق‌گرفته است.

 

تنظیم مجدد عنوان

در برخی از مواقع ممکن است پاسخ‌هایی که از سوی کاربران به سؤال پرسیده شده در استک اورفلو داده می‌شود، منجر شود تا شما به یک عنوان دقیق‌تر و روشن‌تر دست پیدا کنید.

اگر می‌خواهید سریع‌تر از طریق سؤال پرسیدن در استک اورفلو به پاسخ برسید، می‌توانید به کمک این پاسخ‌ها، عنوان موردنظر خود را ویرایش و مجدداً تنظیم کنید.

نتیجه‌گیری

وب‌سایت استک اورفلو را می‌توان یک سرویس مناسب برای پرسش سؤال و پاسخ از سوی کاربران سراسر جهان دانست.

امروزه برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان بسیار زیادی، سؤالات خودشان را در زمینه‌های مختلف برنامه‌نویسی در این وب‌سایت مطرح می‌کنند و سایر کاربران به این سؤالات مطرح شده، پاسخ می‌دهند.

درصورتی‌که می‌خواهید در کمترین زمان ممکن برای سؤال خود پاسخی پیدا کنید، باید با نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو آشنا شوید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی
علاقه‌مند و فعال در زمینه برنامه نویسی سمت وب و همچنین مدرس وب و برنامه نویسی اندروید هستم. از زمان دانشجویی برنامه نویسی کار میکردم . اما از سال ۹۴ به صورت تخصصی تر به برنامه نویسی روی آوردم و از سال ۹۶ شروع به تدریس برنامه نویسی وب و اندروید کردم. https://novindevelopers.com/about/

نظرات

0 نظر در مورد آموزش نحوه صحیح سؤال پرسیدن در استک اورفلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.