رفع خطای blocked by play protect

رفع خطای blocked by play protect

رفع خطای blocked by play protect

اگر جدیدا اقدام به نصب اپلیکیشنی که نوشته اید کرده باشید، ممکن است با خطای blocked by play protect مواجه شده باشید. این خطا زمانی رخ می دهد که برنامه Google play protect بنا به دلایلی که به بررسی آ نها خواهیم پرداخت ، برنامه شما را مخرب تشخیص دهد.

لذا بر روی دستگاه مذکور امکان نصب برنامه شما وجود نخواهد داشت و یا در صورت نصب برنامه ، اپلیکشن پس از نصب اجرا نخواهد شد و به اصطلاح با خطای Fource close مواجه خواهید شد.

درنتیجه رفع این خطا برای انتشار اپلیکشن بسیار حیاتی خواهد بود.

کمک به حفاظت از گوشی در برابر برنامه‌های مضر با Google play protect

برنامه Google play protect به شما کمک می‌کند که دستگاه خود را ایمن نگه دارید. برای این کار این برنامه یک چک ایمنی بر روی برنامه‌ها ، قبل از دانلود و نصب آن‌ها اجرا می‌کند. این چک امنیتی گوشی شما را برای برنامه‌های بالقوه مضر چک می‌کند . این برنامه‌های مضر بدافزار نامیده می‌شوند.

برنامه Google play protect برای حفات از گوشی شما در زمانی که یک برنامه را مخرب تشخیص دهد ، به شما یک هشدار را نمایش می‌دهد، و برنامه‌ مضر شناخته‌شده را از دستگاه شما حذف می‌کند.

علاوه بر آن Google play protect به صورت دوره‌ای نیز گوشی را اسکن می‌کند.و  اگر یک برنامه بالقوه مضر پیدا کند، ممکن است به شما اخطار کند.

اگر یک app مضر تشخیص داده شود ، شما یک اعلان برای حذف برنامه دریافت خواهید کرد.

همچنین شما می‌توانید برنامه را غیرفعال کنید تا زمانی که آن را بررسی کنید. یا در برخی موارد، اگر یک برنامه مضر تشخیص داده شود، ممکن است یک اعلان دریافت کنید که به شما اطلاع می دهد که این برنامه حذف شده‌است.

گوگل ممکن است اطلاعاتی در مورد اتصالات شبکه ، نشانی‌های اینترنتی بالقوه مضر، سیستم‌عامل و برنامه‌های نصب‌شده بر روی گوشی شما از طریق گوگل پلی یا منابع دیگر دریافت کند. در نتیجه شما ممکن است یک هشدار از گوگل در مورد یک app یا نشانی اینترنتی که ممکن است ناامن باشد، دریافت کنید.

شما می‌توانید برخی از این هشدار ها را در تنظیمات دستگاه خود غیرفعال کنید و نادیده بگیرید. اما گوگل ممکن است به دریافت اطلاعات درباره برنامه‌هایی که از طریق گوگل پلی نصب شده‌اند ادامه دهد و بررسی برنامه‌های نصب‌شده روی گوشی شما از منابع دیگر ممکن است برای مسایل امنیتی بدون ارسال اطلاعات به گوگل ادامه یابد.

یکی از راه ها ، برای رفع خطای blocked by play protect آن است که بررسی امنیتی برنامه Google play protect را خاموش کنید. اما این یک راه همیشگی و قطعی برای رفع این خطا نیست.

علاوه بر آن ممکن است مشتریان اپلیکیشن شما تمایلی به غیر فعال کردن این برنامه نداشته باشند .

با این حال برای غیر فعال کردن بررسی امنیتی Google play protect باید این برنامه را باز کرده ، و به منوی اصلی برنامه مراجعه کنید . سپس به بخش play protect از طریق منو اصلی مراجعه کنید .

در صورتی که هیچ برنامه مخربی بر روی گوشی شما وجود نداشته باشد ، وضعیت گوشی شما fine  نمایش داده می شود. در همین قسمت بر روی چرخ دنده تنظیمات یا همان setting کلیک کنید و تیک گزینه scan device for security threats  را غیر فعال کنید.

رفع خطای blocked by play protect

چرا اپلیکیشن ما مخرب شناخته می شود ؟

طبق قوانین جدید گوگل برای انتشار یک اپلیکیشن شما باید به عنوان توسعه دهنده آن یک حساب کاربری در گوگل داشته باشید و امضای خود را به گوگل معرفی کرده باشید. یا برای انتشار برنامه های جدید خود از همان امضای سابق که اپلیکیشن سالمی را منتشر کرده است ، استفاده کنید.

در نتیجه اگر برای انتشار یک اپلیکیشن جدید با امضای جدید اقدام کنید و حسابی نیز به عنوان یک توسعه دهنده یا Developers در گوگل نداشته باشید ، برنامه Google play protect شما را به عنوان یک توسعه دهنده ناشناس معرفی می کند و برنامه شما را به علت نداشتن سابقه ای از شما ، مخرب تشخیص می دهد.

بدافزار یک نرم‌افزار  است که به طور خاص برای آسیب رساندن به رایانه، یک دستگاه تلفن همراه، نرم‌افزاری که در حال اجرا است یا کاربرهای آن طراحی شده‌است. بدافزار رفتاری بدخواهانه را نشان می‌دهد که می‌تواند شامل نصب نرم‌افزارهایی بدون رضایت کاربر و یا نصب نرم‌افزار مضر مثل ویروس بر روی گوشی کاربر باشد. 

همچنین این نرم افزار ها ممکن است ، شامل برنامه هایی باشند که اطلاعات خصوصی و شخصی یا تنظیمات مرورگر شما  را بدون رضایت شما فاش کنند. 

در نتیجه برای انتشار اپلیکیشن ها ، طبق قوانین جدید گوگل سیاست های حفظ حریم خصوصی و اطلاعاتی که اپلیکیشن از گوشی کاربر دریافت می کند کاملا باید مشخص باشد.

اما برای رفع خطای blocked by play protect چه راهکاری وجود دارد ؟

با دستورالعمل‌های کاربردی ، به کاربران گزارش دهید که قصد دارید چه اطلاعاتی را از گوشی یا دستگاه آن ها جمع‌آوری کنید. قبل از شروع به جمع‌آوری و ارسال این اطلاعات ، از جمله داده های حساب‌های کاربری، ایمیل، شماره‌تلفن، برنامه‌های نصب‌شده و فایل‌های موجود در دستگاه تلفن همراه، این مورد را به کاربر اطلاع دهید .

داده‌های شخصی یا حساس جمع‌آوری‌شده باید بطور ایمن و با استفاده از رمزنگاری پیشرفته (برای مثال با پروتکل  HTTPS) جابجا شوند.

اطلاعاتی را جمع‌آوری نکنید که فراتر از کاربرد منتشر شده برنامه شما باشد.

از برند های دیگر و یا برندی مشابه برندهای معروف به عنوان لوگوی خود استفاده نکنید.

از تصاویر نادرست یا غیر مجاز استفاده نکنید و یا طرح مشابه با برند یا برنامه کاربردی دیگری را به شیوه‌ای که احتمالا کاربر را گیج می‌کند، استفاده نکنید.

برنامه‌های کاربردی نباید با برنامه‌های کاربردی دیگر و قابلیت استفاده از دستگاه تداخل داشته باشند.

برنامه‌های کاربردی نباید تبلیغات و یا محتوای اضافی را به کاربر در خارج از متن و یا عملکرد خود برنامه بدون دریافت رضایت آگاهانه از کاربر نمایش دهند.

این برنامه باید به وعده‌های داده‌ شده به کاربر عمل کند. و تمام قابلیت های تبلیغ شده ، باید برای کاربر در برنامه وجود داشته باشد.

برنامه‌های کاربردی ممکن است محتوای app را به روز کنند، اما نباید برنامه‌های اضافی را بدون رضایت آگاهانه از کاربر دانلود کنند.

رفع خطای blocked by play protect

برای دریافت مجوز از Google play چه باید کرد ؟

برای دریافت مجوز انتشار از گوگل پلی قبل از اقدام به انتشار برنامه تان ، باید یک نسخه sign apk با امضای خود ایجاد کنید .

سپس آن را بر روی یک هاست ( هاست خودتان و یا هاست های رایگان اشتراک گذاری محتوا ) آپلود کنید .

در مرحله بعد فرم درخواست بررسی و انتشار گوگل پلی را به دقت پر کرده و ارسال نمایید. تا اپلیکیشن شما مورد بررسی قرار گیرد.

به طور معمول در نهایت بعد از دو هفته در صورتی که عامل نگران کننده ای در اپلیکیشن شما وجود داشته باشد این مورد از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود و در غیر این صورت اپلیکیشن شما بدون ایراد ، از آن پس قابل نصب بر روی تمامی دستگاه ها خواهد بود .

و شما به عنوان یک توسعه دهنده شناخته خواهید شد . اما توجه داشته باشید ، بعد از ارسال اپلیکیشن امضای اپلیکیشن را تغییر ندهید .

ضمن آنکه توصیه می کنیم برای برنامه های بعدی خود از همان امضای تصدیق شده ، برای انتشار سریعتر و بدون مشکل اپلیکیشن های جدیدتان استفاده کنید .

توجه داشته باشید اگر برای رفع خطای blocked by play protect اقدام نکنید اپلیکیشن شما در کافه بازار نیز قابل انتشار نیست و قابلیت نصب بر روی اکثر گوشی ها را نخواهد داشت .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید