سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

درآمد برنامه نویسی اندروید چقدر است و چطور تعیین می‌شود؟

132 بازدید
درآمد برنامه نویسی اندروید چقدر است و چطور تعیین می‌شود؟

درآمد برنامه نویسی اندروید چقدر است و چطور تعیین می‌شود؟

برنامه‌نویسی اندروید از جمله حرفه‌های پول‌ساز در ایران به حساب می‌آید. بسیاری از متخصصان فعال در این حوزه علت اصلی آن را درآمد برنامه نویسی اندروید می‌دانند! برنامه‌نویسی اندروید یک تخصص پول‌ساز به حساب می‌آید.

بسیاری از افرادی که قصد ورود به این حرفه را دارند در ابتدا از درآمد آن می‌پرسند. سطح درآمد شغل برنامه‌نویسی اندروید به عوامل متعددی وابسته است.

از جمله اصلی‌ترین این عوامل می‌توان به نوع تخصص شما در حوزه برنامه‌نویسی اندروید اشاره کرد. برنامه‌نویسی اندروید بخش‌های مختلفی دارد و عوامل بسیار زیادی بر حقوق آن تأثیرگذار هستند.

در ادامه این مقاله سعی داریم به طور واضح و کلی به‌تمامی این عوامل بپردازیم. اگر شما هم علاقه‌مند به ورود به این حرفه هستید و دوست دارید در  رابطه‌ با حقوق برنامه‌نویسان اندروید بیشتر بدانید در این مقاله با ما همراه باشید.

درآمد برنامه‌نویسان اندروید در ایران چقدر است؟

همان‌طور که می‌دانید سطح درآمد برنامه‌نویسی در هر کشوری مانند تمامی حرفه‌های دیگر متفاوت است.

برنامه‌نویسی اندروید در ایران در سال‌های گذشته رونق چشمگیری داشته است و توانسته به‌خوبی در بین مردم جا باز کند.

این بازار فوق‌العاده باتوجه‌به افزایش روزافزون استفاده از دستگاه‌های اندرویدی در ایران بسیار در حال رشد است و افرادی که در این حرفه حضور دارند می‌توانند به درآمدهای فوق‌العاده‌ای دست پیدا کنند.

درآمد برنامه‌نویسی اندروید در ایران به‌صورت فریلنسری

البته کسب درآمد در این بازار پرهیاهو ممکن است کمی سخت باشد . شما باید از تخصص لازم در رابطه‌ با برنامه‌نویسی اندروید برخوردار باشید تا بتوانید به‌راحتی با دیگران رقابت کنید.

در حال حاضر در ایران بیش از 60 میلیون گوشی اندرویدی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها به‌خودی‌خود می‌توانند یک مشتری برای سفارش پروژه برنامه‌نویسی باشند.

معمولاً در ایران کسب درآمد برنامه نویسی اندروید به‌صورت مستقل (فریلنسری) صورت می‌گیرد؛

علت اصلی این موضوع مزایا فوق‌العاده این نوع فعالیت است.

در هنگام کار به‌صورت فریلنسری شما احتیاج به حضور در محل خاصی ندارید و می‌توانید در هرجایی که تصمیم می‌گیرید شروع به فعالیت کنید. همچنین اگر از تخصص لازم برخوردار هستید می‌توانید درآمد بیشتری داشته باشید.

اما بازار کار به‌صورت شرکتی نیز برای برنامه‌نویسان بسیار داغ است. البته که کار در شرکت نیز مزایای مربوط به خود را دارد.

معمولاً افرادی که در یک شرکت برنامه‌نویسی مشغول به فعالیت هستند از کارفرما بیمه و مزایایی مانند عیدی و اضافه‌کار دریافت می‌کنند که در کار فریلنسری چنین مواردی وجود ندارد.

همچنین عملکرد افراد در کار فریلنسری باتوجه‌به اختیاری بودن ساعت کار ممکن است افت شدیدی داشته باشد.

همان‌طور که گفته شد درآمد برنامه نویسی اندروید به عوامل متعددی وابسته است که در ادامه به آن‌ها می ­پردازیم پس با ما همراه باشید.

عوامل مؤثر در میزان درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران

عواملی که بر درآمد برنامه‌ نویسان در ایران تأثیرگذار هستند عبارت‌اند از:

  1. میزان تحصیلات: زمانی که قصد دارید در یک شرکت استخدام شوید قطعاً میزان تحصیلات یکی از اصلی‌ترین معیارها خواهد بود. هرچقدر هم که تخصص لازم را داشته باشید بازهم قطعاً میزان تحصیلات شما در حقوقتان تأثیر خواهد داشت. بهتر است یادگیری اندروید را با تخصص لازم با هم دنبال کنید تا به بهترین شکل ممکن، حقوق موردنظر خودتان را دریافت کنید. اگر به یادگیری برنامه نویسی علاقه دارید اما تحصیلات شما مرتبط نیست نگران نباشید، شما باز هم میتوانید برنامه نویسی را یاد بگیرید . 

2.میزان تخصص: از دیگر موارد تأثیرگذار در بحث درآمد برنامه نویسی اندروید میزان تخصص شماست. اگر شما علاوه بر برنامه‌نویسی با فریمورک‌های مختلفی که در این حوزه مورداستفاده قرار می‌گیرد نیز آشنایی داشته باشید قطعاً درآمد بیشتری را نسبت به همکاران خودتان خواهید داشت. این مورد هم در رابطه‌ با کار به‌صورت فریلنسری و هم در رابطه‌ با کار به‌صورت شرکتی صادق است.

  1. ساعت کاری: یکی دیگر از مواردی که در میزان حقوق شما به‌عنوان یک برنامه‌نویس اندروید تأثیرگذار است ساعت کار است. هرچقدر ساعت کاری شما چه به‌عنوان یک فریلنسر و چه به‌عنوان یک کارمند بیشتر باشد قطعاً درآمد بیشتری را خواهید داشت. دقت داشته باشید اگر فریلنسر هستید این موضوع دلیلی بر اختصاص دادن تمام‌وقت خودتان به کار نیست. قطعاً باید ساعت کاری مشخص و منظمی را برای خودتان داشته باشید تا به موفقیت دست پیدا کنید.
  1. شرکت موردنظر: عاملی که تأثیر بسیار زیادی را در میزان درآمد برنامه‌نویس اندروید دارد شرکتی است که در آن مشغول به فعالیت است. همان‌طور که می‌دانید شرکت‌های مختلف حقوق متفاوتی را برای کارکنان و کارمندان خودشان در نظر می‌گیرند. برنامه‌نویسان هم از این قاعده مستثنا نیستند. میزان گستردگی و عملکرد شرکت تأثیر بسیار زیادی را در سطح حقوق شما خواهد داشت.اگر به دنبال استخدام شدن در شرکت های معتبر هستید حتما توصیه می کنم رزومه خود را در ایران تلنت پر کنید . 

همچنین اگر فریلنسر هستید شرکتی یا فردی که با آن همکاری دارید تأثیر بسیار زیادی را در میزان دستمزد دریافتی شما دارد. بهتر است حتماً قبل از شروع به کار و همکاری با افراد مختلف حتماً به این مسائل توجه لازم را داشته باشید.

  1. سابقه کار: داشتن سابقه کار همیشه در حقوق افراد مؤثر است. معمولاً اشخاصی که مشغول به فعالیت در حوزه‌های مختلف هستند، تلاش می‌کنند سابقه کار مناسبی را برای خود داشته باشند. این موضوع به حدی مهم است که حتی برخی از شرکت‌ها افراد را بدون داشتن سابقه استخدام نمی‌کنند؛ علت اصلی این موضوع این است که تجربه بهترین معلم افراد است و نمی‌توان در هیچ آموزشگاهی آن را آموزش داد. 

درآمد برنامه‌نویسی اندروید در ایران به‌صورت فریلنسری

بالاخره درآمد برنامه‌نویسان اندروید در ایران چقدر است؟

برنامه‌نویسان به سه دسته تازه‌کار (جونیور)، متوسط (مید لول ) و حرفه‌ای (سینیور) تقسیم می‌شوند. حقوق افراد نیز بر اساس همین دسته‌بندی‌ها پرداخت می‌شود. همچنین محل اقامت شما نیز باتوجه‌به شرکتی که در آن کار می‌کنید می‌تواند در میزان دستمزد دریافتی تأثیرگذار باشد.

باتوجه‌به این مسائل می‌توان گفت که یک برنامه‌نویسی تازه‌کار در ایران حقوقی بین 4 تا 6 میلیون دارد.

این حقوق باتوجه‌به دیگر شغل‌های می‌تواند دستمزد مناسبی برای یک تازه‌کار باشد.

به‌این‌ترتیب یک برنامه‌نویس با سطح متوسط حقوقی بین 7 تا 9 میلیون را  با توجه‌ به شرکتی که در آن مشغول به فعالیت است دریافت می‌کند.  همچنین این حقوق به میزان تخصص و دیگر موارد ذکر شده بستگی دارد.

باید بدانید حقوق پایه وزارت کار در سال 1400 برای یک کارمند سه میلیون و پانصد و در سال 1401 به هفت میلیون و پانصد رسید . 

حقوق برنامه‌نویسان حرفه‌ای اما بسیار بالاتر است.

دستمزد این افراد یک بازه بسیار بزرگ را در برمی‌گیرد. اما به‌طورکلی برنامه‌نویسان باتوجه‌به عوامل مختلف حقوقی بین 15 تا 30 میلیون تومان در ماه دارند. و حتی این حقوق با توجه به گزارشات جاب ویژن تا 48 میلیون می رسد. 

این حقوق تقریباً برای متخصصین این حوزه مناسب به نظر می‌رسد. البته این مقدار می‌تواند باتوجه‌به تخصص و عملکرد برنامه‌نویس بسیار بیشتر هم باشد.

میزان حقوق برنامه‌نویسان در کشور های مختلف

کشورهای اروپایی و آمریکا به عبارتی بهشتی برای برنامه‌نویسان به حساب می‌آیند. علت اصلی این موضوع رعایت قوانین مربوط به کپی‌رایت است. بدیهی است که با افزایش تعداد تلفن‌های همراه تعداد توسعه‌دهندگان نیز در این حوزه افزایش یابد.

با افزایش تعداد برنامه‌های موبایل، تعداد توسعه دهندگان تلفن همراه نیز افزایش می‌یابد که انتظار می‌رود تا سال 2023 این تعداد به 27.7 میلیون نفر برسد.

در حال حاضر، اکثریت کسانی که به دنبال توسعه حرفه‌ای تلفن همراه هستند، معمولاً برنامه‌نویسی اندروید را انتخاب می‌کنند.

این موضوع به‌خودی‌خود یک بستر مناسب را برای پیشرفت برنامه‌نویسان ایجاد کرده است. یک توسعه‌دهنده اندروید در توسعه اپلیکیشن‌های موبایل برای پلتفرم اندروید تخصص دارد.

اساساً، کار حول محور طراحی و ساخت اپلیکیشن‌های پیشرفته و همکاری نزدیک با تیم‌های توسعه محصول می‌چرخد. این کار به‌منظور تعریف و توسعه ویژگی‌های خاص، عیب‌یابی، رفع اشکال‌ها و کار با منابع داده و APIهای خارجی انجام می‌شود.

البته که فضا در کشور آمریکا بسیار رقابتی‌تر است و نمی‌توان آن را با بازار ایران مقایسه کرد. اما عموماً مبلغی بین 90000 دلار تا 120000 دلار در سال درآمد دارند.

البته که این مبلغ کاملاً به سطح و میزان تخصص شما در حوزه برنامه‌نویسی وابسته است. البته که این مبلغ برای برنامه‌نویسان است و شرایط، کمی برای توسعه دهندگان متفاوت است.

توسعه‌دهندگان در سال حدود صد و دوازده هزار دلار درآمد دارند که باتوجه‌به هزینه‌های زندگی در این کشور مبلغ مناسبی به حساب می‌آید.

میزان درآمد برنامه‌نویس در کشور کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهای مناسب در حوزه مهاجرت و کار به‌خصوص برای حرفه برنامه‌نویسی است. در کشور کانادا دستمزدها کمی متفاوت است اما شرایط زندگی و شغلی مناسبی برای برنامه‌نویسان ایجاد شده است. در این کشور برنامه‌نویسان به طور تقریبی ساعتی 20 تا 50 دلار از کارفرما خود دریافت می‌کنند. البته این مبلغ می‌تواند باتوجه‌به نوع تخصص شما کمی متفاوت‌تر باشد.

همچنین عوامل مؤثر در حقوق که در ایران از آن‌ها نام برده شد برای برنامه‌نویسان مقیم کانادا و اکثر کشورهای دنیا نیز تأثیرگذار است.

بهتر است که افراد حتماً به این موضوعات توجه کافی را داشته باشند. همچنین دقت کنید که کشور کانادا باید مدرک تحصیلی شما را کاملاً تأیید کرده باشد تا بتوانید حقوق لازم را از این کشور دریافت کنید.

میزان درآمد برنامه نویسی اندروید در کشور آلمان

درآمد برنامه نویسی اندروید در آلمان نیز مانند دیگر کشورها کاملاً به میزان تخصص شما وابسته است. کشور آلمان از جمله مقاصد خوب برای برنامه‌نویسان به حساب می‌آید.

به‌طورکلی برنامه‌نویسان اندروید در کشور آلمان حقوقی بالغ بر 51000 یورو در سال درآمد دارند. این مبلغ ممکن است حتی باتوجه‌به کیفیت کار شما در این کشور بیشتر هم باشد.

به‌عنوان‌مثال یک برنامه‌نویس با 20 سال تجربه کاری 65000 یورو درآمد دارد که مبلغ بسیار مناسبی برای این دسته از افراد به حساب می‌آید.

همچنین فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای زنان و مردان در این کشور وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای افزایش سطح مهارت خودتان بهره ببرید.

به دست آوردن این شغل‌ها کاملاً به سطح تخصص شما وابسته است پس حتماً به آن توجه لازم را داشته باشید.

درآمد کلی برنامه‌نویسی در ایران به‌صورت فریلنسری و شرکتی

چطور حقوق خود را در برنامه‌نویسی اندروید افزایش دهیم؟

اولین قدم برای افزایش حقوق در برنامه‌نویسی اندروید داشتن تخصص است. بهتر است علاوه بر یادگیری مباحث پایه‌ای به یادگیری مباحث مختلف و همچنین فریمورک‌های جدید نیز توجه ویژه‌ای را داشته باشید.

سعی کنید به‌اصطلاح از این شاخه به آن شاخه بپرید و از تخصص خودتان به‌درستی بهره بگیرید.

داشتن تخصص مناسب در این رشته می‌تواند به شما در موفقیت در برنامه‌نویسی اندروید کمک کند.

همچنین همان‌طور که گفته شد یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در حوزه درآمد شما از برنامه‌نویسی اندروید میزان سابقه کار شما است. بهتر است حتماً از شرکتی که در آن کار می‌کنید درخواست بیمه داشته باشید.

بیمه تأمین اجتماعی یک سابقه کار بسیار مناسب به حساب می‌آید که در اکثر کشورها معتبر است. البته در ایران هم برای بررسی سوابق کاری بیمه شخص موردنظر بررسی می‌شود.

پس حتماً به بیمه خودتان در هنگام کار توجه کنید. البته بیمه نیز می‌تواند درآمد برنامه نویسان تاثیرگذار باشد.

اگر در شرکت مربوطه برای دریافت بیمه مشکل دارید ، می توانید به صورت خویش فرما خودتان را بیمه کنید . 

سعی کنید در حین یادگیری این تخصص پول‌ساز حتماً به تحصیل خود هم توجه لازم را داشته باشید.

فرصت‌های شغلی مناسب بسیار زیادی در بازار است که به تخصص شما احتیاج دارد اما شرط تحصیل برای آن وجود دارد.

بهتر است همیشه در هنگام یادگیری برنامه‌نویسی اندروید، به تحصیل خودتان هم توجه کنید و به‌صورت جدی آن را دنبال کنید.

البته این به این مهعنی نیست که اگر تحصیلات شما پایین است یا مرتبط با رشته کامپیوتر نیست نمی توانید برنامه نویسی را یاد بگیرید .

برای یادگیری برنامه نویسی علاقه و پشتکار شما برای حداقل یک سال زمان گذاشتن برای یادگیری کفایت می کند . 

میزان درآمد برنامه‌نویسی اندروید در ایران

چه روش‌هایی برای کسب درآمد از برنامه‌نویسی اندروید در ایران وجود دارد؟

برای کسب درآمد برنامه‌نویسی اندروید روش‌های بسیار زیادی در ایران وجود دارد. در ادامه به هرکدام از این روش‌ها به‌صورت جزءبه‌جزء خواهیم پرداخت.

این روش‌ها عبارت‌اند از:

  1. گرفتن پروژه

از جمله اصلی‌ترین روش‌ها برای کسب درآمد برنامه نویسی اندروید در ایران دریافت پروژه از صاحبان کسب‌وکار است.

قطعاً کسب‌وکارهای سنتی بسیار زیادی در ایران وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به‌صورت آنلاین در بیاورید.

در حال حاضر و باتوجه‌به شیوع ویروس کرونا و تبعات بعدی آن که تا سال ها همراه ما خواهد بود ، بسیاری از کسب‌وکارها قصد دارند درآمد خود را به‌صورت آنلاین داشته باشند که فرصت بسیار مناسبی است.

  1. استخدام در شرکت‌ها و یا گرفتن پروژه فریلنسری

همان‌طور که گفته شد دو روش گرفتن پروژه به‌صورت فریلنسری و همچنین استخدام در شرکت‌های مختلف بسیار متداول است.

ازآنجایی‌که شرکت‌های برنامه‌نویسی بسیاری هستند که به نیروی کار متخصص احتیاج دارند شما می‌توانید با استخدام در این شرکت‌ها اقدام به دریافت حقوق موردنیاز خودتان کنید.

همچنین یکی دیگر از روش‌های رایج در این حوزه دریافت پروژه به‌صورت فریلنسری است.

3.تبلیغات درون‌برنامه‌ای

روش دیگر استفاده از تبلیغات درون برنامه‌ای است. در این حالت شما می‌توانید به‌راحتی و با ایجاد یک اپلیکیشن ساده اقدام به کسب درآمد کنید.

کافی است اپلیکیشن شما کمی دارای کاربر فعال باشد. در چنین حالتی می‌توانید با دریافت تبلیغات مختلف درآمد مناسبی را داشته باشید.

که این مورد نیز در پکیج کسب درآمد از برنامه نویسی به صورت کامل تدریس شده است . 

 

سخن آخر

درآمد برنامه نویسی اندروید به عوامل متعددی وابسته است. ازآنجایی‌که در سال‌های اخیر استفاده از تلفن‌های همراه بسیار محبوب است و سیستم‌عامل اندروید توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند،  برنامه‌نویسی اندروید نیز می‌تواند درآمد بسیار مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد.

در این مقاله سعی شد به‌تمامی نکاتی که ممکن است در این حوزه باعث افزایش درآمد برنامه نویسی اندروید شود اشاره گردد.

اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید در بخش نظرات، انتقادها و پیشنهادهای خودتان را با ما در میان بگذارید. شاد و موفق و پیروز باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

0 نظر در مورد درآمد برنامه نویسی اندروید چقدر است و چطور تعیین می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.