سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

الگوی طراحی اپلیکیشن مان را از کجا پیدا کنیم ؟

529 بازدید
الگوی طراحی اپلیکیشن

الگوی طراحی اپلیکیشن مان را از کجا پیدا کنیم ؟

در این مقاله قصد داریم به راه های رفع چالش بزرگی که برای همه برنامه نویسان وجود دارد و گاهی حتی آزار دهنده خواهد بود بپردازیم ، یعنی الگوی طراحی اپلیکیشن مان را از کجا پیدا کنیم ؟

قطعا تا زمانی که یک طرح ایده آل برای اپلیکیشن یا سایت مان انتخاب نکنیم نه تنها نمی توانیم کافرمای خود را راضی کنیم و یا یک رزومه خوب برای خود ایجاد کنیم بلکه حتی خودمان هم راضی به انتشار کارمان نخواهیم شد . 

علاوه بر آن زمانی که کار ما از یک طراحی اصولی برخوردار نباشد و اصول ui/ux  و اصول رنگبندی در آن رعایت نشده باشد نه تنها کاربری را برای ما جذب نخواهد کرد بلکه کاربران موجود را هم فراری خواهد داد . 

در نتیجه شاید مهمترین مسئله در ساخت یک اپلیکیشن یا سایت در قدم اول  انتخاب یک طرح خوب باشد .

در این مقاله قصد دارم به معرفی چند سایت بسیار قوی برای انتخاب یک طرح خوب برای اپلیکیشن بپردازم .

الگوی طراحی اپلیکیشن

رتبه یک :

قطعا در بین انواع سایت ها رتبه نخست با اختلاف متعلق به سایت uplabz خواهد بود . با مراجعه به این سایت می توانید انواع و اقسام  طرح ها را برای طراحی سایت و اپلیکیشن ببینید و از آن ها الهام بگیرید .

اما این همه ماجرا نیست . بهترین ویژگی این سایت آن است که این سایت کد های آماده هر طرح در فرمت های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد .

الگوی طراحی اپلیکیشن

طرح های موجود در این سایت شامل انواع فرمت ها از جمله فرمت های نرم افزار های adobe xd , photoshop , illustrator  و حتی html , worpress و در نهایت  android است .

در صورتی که در پایین طرح مورد نظرتان لوگوی اندروید را ببینید این بدین معنی است که با دانلود این طرح کدهای xml و java آن طرح ، مخصوص اندروید در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

بعضی از این طرح ها غیر رایگان و برخی نیز رایگان هستند که با علامت free مشخص شده اند که می توان به راحتی آن ها را دانلود کرده و بر اساس نیاز خودمان تغییر دهیم .

تصویر از الگوی طراحی اپلیکیشن

رتبه دوم:

بعد از سایت uplabz  قطعا رتبه دوم متعلق به سایت freepik  برای یافتن الگوی طراحی اپلیکیشن مان خواهد بود . این سایت دارای انواع طرح های فوق العاده زیبا در فرمت نرم افزار های illustrator  و photoshop است .

اکثر طرح های این سایت رایگان هستند . و با جستجوی نام مورد نظر ، می توان طرح های فوق العاده زیبایی را دانلود کرد .

البته در صورتی که در این سایت عضو نشوید در هر روز تنها می توانید 5 عدد طرح را دانلود کنید و در صورتی که عضو سایت شوید ، در هر روز 10 طرح را به صورت رایگان می توانید دانلود کنید .

الگوی طراحی اپلیکیشن

رتبه سوم : 

رتبه سوم به راحتی به سایت muz.li تعلق خواهد گرفت . این سایت نیز دارای طرح های منحصر به فردی است که می توانید از آن ها استفاده کرده و یا از آن ها الهام بگیرید .

یکی دیگر از ویژگی های این سایت آن است که برای مرورگر chrome نیز دارای افزونه یا extension است که می توانید آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید تا سریعتر و راحت تر به طرح های آن دسترسی داشته باشید .

سایت muzli بهترین طرح ها را از بهترین و قویترین سایت ها مانند dribble و behance به نمایش می گذارد .

الگوی طراحی اپلیکیشن

رتبه چهارم :

رتبه چهارم می تواند متعلق به سایت picjumbo باشد .

این سایت نیز دارای عکس های بسیار زیبایی است که می توان از آن ها استفاده کرد .

اما متاسفانه این سایت برای ایران فیلتر شده و برای دسترسی به آن باید از نرم افزار های تغییر ip استفاده کنید .

تصویر از الگوی طراحی اپلیکیشن

رتبه پنجم :

رتبه پنجم نیز می تواند به سایت pixabay تعلق بگیرد .

که این سایت نیز فیلتر بوده و برای دسترسی به آن باید از نرم افزار های تغییر ip استفاده کنیم .

این سایت نیر دارای عکس های مختلف در گروه های متفاوتی می باشد .

الگوی طراحی اپلیکیشن

رتبه ششم :

رتبه ششم نیز می تواند به سایت قدرتمند pexels تعلق بگیرد .

این سایت نیز فیلتر بوده و دارای طرح های متفاوت برای انتخاب الگوی طراحی اپلیکیشن ها یا سایت ها است .

رتبه هفتم :

رتبه بعد نیز می تواند به سایت istockphoto تعلق بگیرد .

ویژگی جالب این سایت آن است که عکس های استفاده شده در سایت های دیگر ، و  در واقع به صورت دست دوم یا به اصطلاح استوک را از این سایت می توان دانلود کرد.

متاسفانه این سایت نیز فیلتر است و برای استفاده از آن باید از نرم افزارهای تغییر ip و یا مرورگر اپرا استفاده کنیم .

البته دانلود کردن عکس و یا طرح از این سایت برای ip های ایران به راحتی میسر نیست اما اگر عکسی را از این سایت بپسندیم با جستجوی نام آن در اینترنت احتمالا می توان نسخه های رایگان آن ها را پیدا کرده و دانلود کنیم .

ضمن آنکه طرح های موجود در سایت istookphoto دارای لوگوی منحصر به فرد هستند . که بر روی تمام عکس تکرار شده اند. لذا با اسکرین گرفتن از آن ها نمی توان استفاده کرد .

الگوی طراحی اپلیکیشن

ابزاری که برای انتخاب رنگ بندی اصولی برای اپلیکیشن مان می توانیم از آن استفاده کنیم سایت کاربردی brandcolors است .

در این سایت می توان رنگ بندی سازمانی انواع برندها را مشاهده کرده و با جستجو در این سایت نیز برند مورد نظرمان را پیدا کنیم و از رنگ های روانشناسی شده آن ها استفاده کنیم .

 
آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

10 نظر در مورد الگوی طراحی اپلیکیشن مان را از کجا پیدا کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. مطلب عالی بود. کاش می شد در مورد راه های خرید از uplabz و سایت های مشابه که در بالا اشاره شده هم بحث می شد. البته واسطه های خرید!

    ۲۳

    1. متاسفانه برای خرید کردن خیلی مشکلات و سنگ های بزرگی سر راه هست اما اگر راه های عملی و معقولانه ای پیدا کنیم سعی میکنیم به کاربرانمون معرفیشون کنیم .

      ۲۳