سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
سایت نوین دولوپرز غیر فعال شد . پلیر آموزش ها تا پایان سال ۱۴۰۲ فعال است در صورتی که با پلیرتان مشکل داشتید از طریق حساب کاربری تیکت ثبت کنید
0
0

به دنبال ساخت چه نوع اپلیکیشن هایی در ایران برویم ؟

380 بازدید
آمار کافه بازار

آمار کافه بازار در سال 97 چه چیزی را نشان می دهد ؟ در ایران ساخت چه نوع اپلیکیشن هایی درآمد زا است ؟

آمار کافه بازار

آمار کافه بازار از شش ماهه اول سال 97  به صورت رسمی در چند روز گذشته منتشر شده است .

طبق آمار رسمی منتشر شده توسط سایت کافه بازار می توان نتایج جالبی را درباره بازار کسب و کار اندروید در ایران و سلیقه کاربران بدست آورد.

زمانی که برنامه نویسان اقدام به ساخت یک اپلیکیشن می کنند ، تاثیرگذارترین فاکتور در تخمین تعداد کاربرانی که اقدام به نصب این اپلیکیشن می کنند ، در پاسخ به این سوال نهفته است :

این اپلیکیشن چه نیازی از کاربران را رفع می کند؟

آمار کافه بازار

زمانی که سلیقه کاربران را بشناسیم و یا بدانیم چه نرم افزار هایی بیشترین نصب یا فروش را داشته اند می توانیم ، میزان موفقیت ایده های بعدی خودمان را بسنجیم . و یا به دنبال ایده هایی برای رفع نیاز کاربران در همان حوزه باشیم .

گرچه تنها این مورد برای توجیه ساخت یک اپلیکیشن کافی نیست .

 
آمار کافه بازار

یک برنامه نویس هوشمند با بررسی طراحی و قابلیت های اپلیکیشن هایی که بیشترین نصب را داشته اند و بررسی نرخ استقبال کاربران در یک فصل نسبت به یک اپلیکیشن می تواند ، ایده های خود را پخته تر کند.

علاوه بر همه این موارد ممکن است یک ایده به دلیل نداشتن رقیب در بین نرم افزار های موجود بازاری کسب نکرده باشد تا بتوان نرخ استقبال از آن را مورد بررسی قرار داد . پس از مطرح کردن ایده های جدید نیز نباید هراس داشته باشیم . گرچه باید بدانیم ایجاد این نوع نرم افزار ها ریسک مخصوص به خود را در بر دارند.

آمار کافه بازار

قدر مسلم از آمار منتشر شده کافه بازار مشخص است که با اختلاف بالایی اپلیکیشن هایی که به بحث آموزش پرداخته اند میزان نصب و استفاده بیشتری داشته اند .

و همچنین نرخ رشد استفاده کاربران از اپلیکیشن های مربوط به شبکه های اجتماعی همچنان روند رو به رشد استفاده کاربران از ابزار های ارتباطی را نشان می دهد .

آمار کافه بازار

آنچه که از آمار کافه بازار در سال 97 درباره شش ماهه نخست امسال می توان برداشت کرد، آن است که بیشتر کاربران ایرانی حتی از دسته بازی های اپلیکیشن ها به دنبال یادگیری یک مهارت هستند .

و به دنبال رفع نیاز های ضروری روزمره بوده تا بتوانند زندگی را با رفاه بیشتری تجربه کنند .

سخت شدن رفت و آمد در روزهای پر مشغله و تمایل کاربران به استفاده از سرویس های آنلاین و تهیه مایحتاج به صورت آنلاین نشان می دهد کسب و کار آنلاین نیز در ایران روند صعودی خود را طی می کند.

و آنچه این آمار را سودمندتر می کند ، آن است که این نتایج بر اساس سلیقه تمام کاربران کافه بازار از تمام نقاط کشور به وجود آمده است.

در نتیجه اگر نرم افزاری بتواند به خوبی پاسخ کاربران خود را در یک حوزه بدهد می تواند درآمد مناسبی نیز کسب کند.

آمار کافه بازار
آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:
زهرا فریدونی

نظرات

0 نظر در مورد به دنبال ساخت چه نوع اپلیکیشن هایی در ایران برویم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.