آدرس ایمیل در gravatar

چرا از گراواتار استفاده کنیم ؟

آدرس ایمیل در gravatar

Gravatar یک سرویس شناخته شده جهانی برای ارائه آواتار های منحصر به فرد در جهان است که اولین بار توسط تام پرستون ورنر در سال ۲۰۰۷ برای پلت فرم WordPress ایجاد شد.

برای داشتن یک تصویر آواتار قابل دسترس در سطح جهانی تنها کافیست در سایت Gravatar یک حساب کاربری را بر اساس آدرس ایمیل خود ایجاد و ثبت نام کنید . در واقع گراواتار بر پایه آدرس ایمیل و یا جیمیل شما عمل می کند و از آن پس آدرس ایمیل ، شناسه منحصر به فرد شما محسوب می شود .هنگامی که کاربر نظر خود را در مورد یک وبلاگ که نیاز به یک آدرس ایمیل دارد در سایت های وردپرسی ثبت می کند ، سایت به صورت اتوماتیک بررسی می کند که آیا این آدرس ایمیل دارای نماد مرتبط در Gravatar هست یا خیر ؟

اگر عکس و اطلاعاتی برای آدرس ایمیل مورد نظز ثبت شده باشد Gravatar همراه با نظر نشان داده می شود. پشتیبانی از Gravatar اولین بار در وردپرس ورژن ۲٫۵ و در برنامه مدیریت وب مبتنی بر برنامه Redmine با نسخه ۰٫۸ ارائه شده است. پشتیبانی از Gravatar نیز از طریق ماژول های شخص ثالث برای سیستم های مدیریت محتوای وب مانند دروپال و MODX نیز ارائه می شود.

یک تصویر Gravatar می تواند تا ۲۰۴۸ پیکسل عرض داشته باشد، همیشه مربع است و به صورت پیش فرض ۸۰ در ۸۰ پیکسل نمایش داده می شود. اگر نماد بارگذاری شده بزرگتر یا کوچکتر باشد، نماد به درستی مقیاس پذیر است.

آدرس ایمیل در gravatar

چگونه توسط گراواتار خودمان را معرفی کنیم ؟

درنتیجه در هر سایتی آدرس ایمیل شما ثبت شود ، تصویری که برای این ایمیل یا جیمیل ثبت شده به نمایش در می آید.

اما گراواتار تنها برای نمایش عکس شما نیست .

در سایت گراواتار پس از ثبت نام و ورود با تکمیل اطلاعات پروفایلتان اعم از توضیحی کوچک به عنوان بیوگرافی ، نام وبسایت یا نمونه کارهایتان را نیز می توانید همراه آدرس ایمیلتان به نمایش بگذارید .

علاوه بر این شما می توانید از طریق نسخه فارسی شده سایت گراواتار به راحتی و بدون دغدغه ثبت نامتان را انجام دهید و همان سرویس را دریافت کنید.

آدرس ایمیل در gravatar

آدرس ایمیل در gravatar

کاربرد گراواتار در اپلیکیشن های اندرویدی و سایت های php و پنل های مدیریت چیست ؟

اما مزیت مهم گراواتار برای برنامه نویسان چیست ؟

سایت گراواتار انواع api های مورد نیاز در استانداردهای دیگر همچون hCard، JSON، XML، PHP، کارت ویزیت و همچنین از طریق کدهای QR را در دسترس عموم قرار داده است.

در نتیجه در انواع سایت ها می توان از گراواتار استفاده کرد .

همچنین از api گراواتار برای اپلیکیشن های اندرویدی نیز می توان استفاده کرد.

اما مزیت این api ها در چیست ؟

قطعا در هر اپلیکیشن و سایتی کاربران برای دریافت خدمات باید ثبت نام کنند ، لذا برای کاربران باید دیتابیسی از اطلاعات را در نظر گرفت. ضمن آنکه یک اپلیکیشن حرفه ای باید امکانی را در اختیار کاربر برای آپلود عکس قرار دهد.

اما عکس کاربران چه مقدار از فضای هاست ما را اشغال می کند؟ چند درصد از کاربران به حجم عکس ارسالی دقت می کنند؟

بهترین روش برای داشتن یک اپلیکیشن حرفه ای استفاده از اطلاعات گراواتار کاربر است . تا کاربران علاوه بر آنکه بتوانند عکس خود در حساب کاربری خود را مشاهده  کنند همچنین صرفه جویی در زمان پر کردن فیلدهای خسته کننده اطلاعات شخصی و آپلود عکس نیز فراهم می شود. و نکته بسیار مهمتر آنکه هیچ حجمی از هاست شما برای آپلود عکس کاربران اشغال نمی شود.

یک ثبت نام سریع، راحت و حرفه ای تنها با یک آدرس ایمیل!!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید